Меню
 
Головна arrow Новини
28 грудня відбулося чергове засідання обласного штабу з координації протиепідемічних заходів та реагування на ситуацію із захворюваністю на грип та гострі респіраторні захворювання.

На засіданні оперативного штабу, яке проходило під головуванням заступника начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимира Пуліна, обговорено стан захворюваності на грип та ГРВІ в області, готовності лікувально-профілактичних закладів до роботи в епідемічний період, наявності та доступності лікарських засобів в аптечній мережі, проведення вірусологічних обстежень та імунізації населення проти грипу. За 52 тиждень 2018 року в області захворіло 5531 особа, з них 3290 дітей, рівень захворюваності нижче епідпорогу на 48,2%. Госпіталізовано 178 осіб, з них 126 дітей (80,0%).

По м. Чернігову захворіло 1989 осіб, з них дітей – 1343, рівень захворюваності нижче епідемічного порогу на 43,6%.

На звітному тижні перевищення епідемічного рівня захворюваності на грип та ГРВІ зареєстровано в Коропському та Куликівському районах.

З початку епідсезону вірусологічною лабораторією досліджено біологічний матеріал від 5 хворих на ГРВІ, грип(?) жителів області, у 3 хворих результати негативні, у 2 випадках виявлено вірус грипу типу H1N1.

За інформацією адміністрації КП «Ліки України» в мережі аптек області наявна вакцина Ваксігрип та препарат Таміфлю в достатній кількості.

Під час засідання обговорено ситуацію щодо розбіжності статистичних даних по рівню захворюваності на грип та ГРВІ Міністерства охорони здоров’я України та ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр» Міністерства охорони здоров’я України. В.о. заступника директора, завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр» Артем Ярошенко пояснив, що інтенсивність епідемічного процесу з грипу та гострих респіраторних інфекцій в області розраховується згідно діючого наказу МОЗ України від 06.11.2015 № 732 «Про затвердження нормативно-правових актів з питань організації та проведення санітарно-протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню грипу та гострих респіраторних інфекцій». Ці данні відрізняються від повідомлень Центру громадського здоров’я України у зв’язку з різним підходом до розрахунку.

За результатами обговорення учасники штабу намітили заходи по координації діяльності з попередження розповсюдження захворюваності на грип та ГРВІ в області.

Але хворобі все-таки краще запобігти та зробити щеплення від грипу у поліклініці за місцем проживання. Також з метою профілактики фахівці радять уникати перебування у людних місцях, дотримуватися правил гігієни та частіше мити руки, провітрювати приміщення, підвищувати свій імунітет і вживати продукти, багаті на вітаміни та мінеральні речовини. А при перших ознаках захворювання необхідно залишатися вдома та викликати дільничного терапевта або сімейного лікаря.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів