Меню
 
Головна arrow Новини
У бібліотеці КНП «Чернігівська міська лікарнія№2» відкрито виставку, присвячену 110-річчю від дня народження Володимира Неговського - вченого світового значення, засновника реаніматології, лауреата двох Державних премій, автора наукових праць з питань клінічної смерті та комплексних методів оживлення організму.

Володимир Неговський – наш земляк, народився у Козельці колишньої Чернігівської губернії в багатодітній сільській родині. Визначитись з майбутньою професією допоміг випадок, що трапився в житті Володі ще в дитинстві. Ранньою весною він з товаришем вирішив наламати вербових котиків, які росли за Десною. Проте крихкий лід не витримав, хлопець опинився у крижаній воді, переохолодився, що і привело його на лікарняне ліжко з діагнозом «туберкульоз кісток». Саме в лікарні в нього і з’явилася думка про те, як допомогти хворим подовжити життя. Місяцями лежачи в лікарні, він вирішив, що буде лікарем і його хворі не вмиратимуть. Рухаючись на милицях, Неговський поїхав вступати до Московського медичного університету. Попри величезний конкурс, юнак зумів поступити до вишу. Вчився сумлінно і водночас працював над собою, тож вже на III курсі розпрощався з однією, а згодом і з другою милицею. В подальшому пересувався за допомогою палиці. По закінченні університету Неговський потрапив до Інституту експериментальної фізіології і терапії під керівництвом С.С. Брюхоненка – одного з перших винахідників апарату штучного кровообігу. Під час німецько-радянської війни Неговський проявив себе як організатор спеціалізованої бригади медичної допомоги. Завдяки його копіткій праці вдалося повернути до життя близько півсотні тяжкохворих бійців.

У післявоєнні роки Неговський наполегливо розробляв теоретичні питання, проводив величезну фундаментальну роботу із систематизації сучасного досвіду хірургії, кардіології, біохімії, фізіології вищої нервової діяльності. Узагальнення результатів досліджень дозволило Володимиру Неговському заявити на Міжнародному конгресі травматологів у Будапешті (1961) про виникнення нової медичної науки – реаніматології. Заслуга вченого полягає у створенні цілісного уявлення про способи і засоби сучасної реаніматології в їх теоретичному, експериментальному і клінічному обґрунтуванні. Неговський вважав, що у критичній фазі організм здатний сам боротися за життя – йому слід допомогти, послідовно і дозовано підтримуючи функцію головних органів – мозку і серця. Завдяки науковим розробкам сучасна реаніматологія стала невід'ємною частиною практичної охорони здоров'я. Вся сучасна реаніматологія базується на 12 головних монографіях Неговського. Крім того, він опублікував 10 книг та 400 наукових статей.

У бібліотеці Чернігівської міської лікарні №2 також є книги, що видані за життя лікаря. Серед творчої добірки – книга Володимира Неговського «Актуальні проблеми реанімації» з дарчим написом від автора. Книга свого часу була подарована видатному лікарю Анатолію Рубцю – батьку Тетяни Фаль (у дівоцтві Рубець), яка багато років очолює гінекологічне відділення Чернігівської міської лікарні №2 та гідно продовжує медичну династію.

Довідково: нині книжковий фонд бібліотеки налічує більше трьох тисяч екземплярів. Це як медична, так і художня література. Бібліотечний фонд поповнюється новою медичною літературою, медичними журналами, газетами. Читацька аудиторія становить близько півтисячі читачів. Двері бібліотеки відкриті як для співробітників медзакладу, так і для пацієнтів.Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc