Меню
 
Головна arrow Новини
Співробітники КНП «Обласний центр інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу життя» взяли участь у тренінгу «Фейки, пропаганда та дезінформація в медіа: розпізнаємо і протидіємо», що відбувся 9 грудня у Чернігові.

Тренінг розрахований на представників прес-служб державних та недержавних установ, журналістів, фрилансерів, блогерів та всіх тих, хто користується та дописує у соціальних мережах, на галузевих медіа-сайтах, у друкованих та електронних засобах масової інформації. Проведення заходу ініціювали Департамент інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю Чернігівської облдержадміністрації разом із інформаційною інтернет-платформою Детектор–Медіа. Зокрема, її тренери познайомили із методами розпізнавання дезінформаційних матеріалів, визначення критеріїв, за якими працюють так звані боти чи тролі, поширюючи фейкові повідомлення у соціальних мережах, тим самим створюючи неправдивий контент, яким часто користуються навіть популярні інтернет-сайти, а інколи і радіо, і телебачення. Так, спікер Детектор-Медіа Володимир Малинка при використанні та поширенні будь-якого меседжу звернув увагу на необхідність дотримання ключових правил сучасної журналістики, серед яких перевірка інформації не менш, ніж з трьох джерел, відкидання особистісного погляду на ту або іншу подію, визначення власників порталу та уникнення упередженого ставлення до, зокрема, політичних аспектів у повідомленні тощо. Йшлося і про найпоширеніші фейки, які використовує російська пропагандистська машина в умовах неоголошеної війни і які доволі часто потрапляють в українські медіа. Крім того, спікери розповіли про те, як неупереджено та правдиво готувати і поширювати інформацію про реформи в нашій державі, аспекти критичного мислення щодо висвітлення інших процесів в Україні.

Таким чином, тренінг, організований у рамках реалізації обласної Програми підтримки і розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на 2016-2020 роки, став корисним всім, хто має справу із підготовкою та донесенням інформації до споживачів.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc