Меню
 
Головна arrow Новини
«Безпечна кров рятує життя»: 14 червня відзначається Всесвітній день донора крові.

14 червня традиційно відзначається Всесвітній день донора, який цього року проходитиме під гаслом «Здавати кров в ім’я здорового світу». Це свято започатковано Всесвітньою організацією охорони здоров’я 2005 року на знак подяки тим людям, що добровільно здають кров для порятунку життя інших.

Важливість цього свята перегукується з безсумнівною актуальністю самого донорства. Як відомо, потреба в донорській крові виникає у людей з різними серйозними захворюваннями. Тому кожен донор, який здає кров безоплатно, робить свій безцінний внесок у добру справу – порятунок людських життів. Всесвітній день донора – ще один шанс міжнародної спільноти закликати людей до відповідальності одне перед одним і надання посильної допомоги тим, хто її потребує.

За статистикою, кожен третій житель нашої планети потребує донорської крові. Її переливання часто необхідне жінкам із ускладненнями вагітності, дітям з тяжкою анемією, людям, що дістали важкі травми внаслідок нещасних випадків або природних катастроф, всім тим, кому призначено складні медичні процедури і хірургічні операції.

Однак кров можна зберігати лише протягом обмеженого періоду часу. Для того, щоб донорська кров була завжди доступна пацієнтам лікувальних закладів, її має регулярно добровільно і безоплатно здавати достатня кількість здорових людей.

В області головним закладом, що займається заготівлею крові, є КНП «Чернігівський обласний центр крові», мета діяльності якого – організація безпечного донорства крові для задоволення потреб закладів охорони здоров’я у компонентах крові.

«Цьогорічна тема Всесвітнього дня донора крові – «Безпечна кров рятує життя», – зазначила в.о. генерального директора КНП «Чернігівський обласний центр крові» Лілія Бузницька. – На жаль, наша країна – одна з тих держав, які стикаються з проблемами в забезпеченні достатніми запасами якісної і безпечної крові, особливо в умовах пандемії COVID-19. Тому у Всесвітній день донора хочу нагадати громадянам про необхідність регулярної добровільної і безоплатної здачі крові, оскільки потреба в донорській крові є завжди, незалежно від обставин. Так на сьогодні в області існує дефіцит досить поширеної другої позитивної групи крові, також є потреба в групах крові з негативним резус-фактором. Інформація про наявний запас компонентів крові щодня оновлюється на офіційному сайті підприємства».

З нагоди Всесвітнього дня донора з 11 по 16 червня в Чернігівському обласному центрі крові проходить благодійна акція добровільної здачі крові. Запрошуємо жителів міста долучатись до проведення акції та поділитись частинкою своєї крові з тими, хто цього потребує. На всіх бажаючих стати донором в ці дні чекають невеличкі заохочувальні сувеніри.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc