Меню
 
Головна arrow Новини
Робоча група експертів Національної Служби здоров’я України обговорила актуальні питання Програми медичних гарантій-2021 за напрямком «Хірургічні операції дітям та дорослим у стаціонарних умовах».

Участь у роботі експертної групи взяв, зокрема, Генеральний директор КНП «Носівська ЦРЛ ім. Ф.Я. Примака» Руслан Шульга. В ході засідання експерти запропонували включити до нових вимог надання хірургічної допомоги проведення додаткових лабораторних досліджень щодо тропоніна, лактату, прокальцитоніна, рівня D-димера та газового складу і кислотно-основного стану крові; проведення інструментальних досліджень, зокрема, УЗД з доплерографією; наявність рішення мультидисциплінарного онкологічного консиліуму до планового оперативного втручання з приводу злоякісного новоутворення тощо.

Відтак голова Робочої групи за напрямом «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах», кандидат медичних наук Світлана Дудник зазначила: «НСЗУ, як стратегічний закупівельник, зосереджується на специфікаціях та умовах закупівлі медичних послуг. Ми обговорюємо вимоги до кількості фахівців, переліку обладнання в закладі за місцем надання послуг. Передусім, орієнтуємося на чинну нормативно-правову базу і вітчизняні галузеві стандарти, вивчаємо світовий досвід, кращі практики з доведеною ефективністю, оскільки українську медицину потрібно виводити на вищий рівень. При цьому НСЗУ не відривається від реальності і враховує можливості вітчизняної системи охорони здоров’я, стан її ресурсного забезпечення за різними видами надання медичної допомоги. А у разі виникнення спірних моментів, додатково й детально аналізуємо ці питання. Для НСЗУ важливо системно підійти до напрацювання специфікацій, оскільки субстандартна медична допомога призведе до значних фінансових втрат для системи охорони здоров’я, колосальних збитків для економіки держави для подолання наслідків неякісного лікування. Для НСЗУ важливо почути думку експертів, які є професіоналами своєї справи. Ми отримали від них багато пропозицій, шукаємо спільні рішення. Хоча треба чітко розуміти - саме на НСЗУ та МОЗ покладається вся відповідальність з реалізації Програми медичних гарантій”.

Нагадаємо: у Національній службі здоров’я України протягом двох місяців тривають засідання Робочих груп експертів за відповідними медичними напрямами, які розроблятимуть проєкти специфікацій та умови закупівлі медичних послуг, що надаватимуться за Програмою медичних гарантій у 2021 році. У складі Робочих груп – лікарі, представники МОЗ, Національної академії медичних наук, ВООЗ, керівники закладів охорони здоров’я, провідні фахівці відповідних галузей медицини, а також представники громадських та пацієнтських організацій. Загалом понад 380 експертів працюватимуть над оновленням умов закупівлі медичних послуг для держави. Вони надаватимуть НСЗУ методичну, аналітичну, наукову та консультативно-дорадчу підтримку. Робочі експертні групи працюватимуть у рамках ініціативи зі створення Ради безпеки пацієнтів.

Довідково: у Програмі медичних гарантій-2021 міститься 35 пакетів медичних послуг, серед них два з лікування COVID-19 та 7 нових пакетів, яких не було у нинішньому році. Це такі пакети, як «Готовність до реагування на інфекційні захворювання та епідемії», «Стоматологічна допомога дорослим та дітям», «Ведення вагітності в амбулаторних умовах», «Лікування пацієнтів методом інтракорпорального діалізу в амбулаторних умовах», «Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги», «Діагностика, лікування та супровід пацієнтів з гематологічними захворюваннями (або підозрою на відповідні захворювання) у дорослих та дітей в амбулаторних та стаціонарних умовах» та «Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами з охорони психічного здоров’я» тощо.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc