Меню
 
Головна arrow Новини
Рятувальники та медики провели навчання до пісенного конкурсу «Євробачення».

У Ніжині 27 квітня рятували потерпілих у страшній автокатастрофі та санітарною авіацією відправляли до госпіталів: на базі спеціального авіаційного загону Державної служби з надзвичайних ситуацій України відбулися навчання з евакуації постраждалих під час проведення Міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення». Безпосередню участь в навчаннях взяли бригади Чернігівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

За легендою, в результаті дорожньо-транспортної пригоди поблизу Ніжина зіткнулися мікроавтобус, легковик та вантажівка. Водій та пасажир, що сиділи у кабіні, загинули на місці, а дев’ятеро пасажирів салону автобуса отримали серйозні травми. На місце аварії одразу прибули як співробітники поліції, так і Служби з надзвичайних ситуацій разом із медиками обласного центру екстреної медичної допомоги. Бригади «швидкої» обладнані всім необхідним для роботи в таких екстремальних умовах – в наявності реанімаційне обладнання, медикаменти, засоби іммобілізації, ноші тощо.

Рятувальники вивільнили пасажирів із салону, розмістили їх на безпечній відстані від місця аварії. Поки із ними працюють психологи, медики оглянули пошкодження та сортирують людей за ступенем важкості отриманих травм. Спеціалісти приймають рішення – евакуювати людей до медичних закладів Києва. Але спочатку їх каретами «швидкої» доправляють до аеродрому Держслужби з надзвичайних ситуацій, на якому до злету готуються санітарний вертоліт «Єврокоптер» та літак АН-26, переобладнаний на повітряне реанімаційне судно.

Травмованих розмістили у літаку та вертольоті, які стартуючи, беруть курс на київський аеропорт «Жуляни», де знаходиться медична база рятувальників. Звідти людей вже розподілять по іншим лікувальним закладам столиці. Отже, від моменту аварії і до підняття у повітря медичної авіації минуло лише 20 хвилин – дуже хороший результат, що дасть змогу врятувати життя людей.

Особливо злагоджено спрацювали медики «швидкої», які і покликані діяти в будь-яких умовах – наголосив начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш. «Можу одне сказати – важко у навчанні, легко у бою. Всі наші заходи направлені на те, щоб у найкоротший термін максимально надати якісну медичну допомогу. Основне завдання – злагоджені дії як ДСНС, так і екстреної медичної допомоги. Все це вдалося зробити завдяки тому, що «швидка» допомога бере участь у навчаннях, які останнім часом часто проводяться в обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Такі заняття відбуваються протягом всього року. Це постійний процес, розрахований на лікарів та фельдшерів цього медичного закладу. На базі Центру працює спеціально укомплектований манекенами та іншим навчально-практичним матеріалом клас. Особлива увага там приділяється відпрацюванню реанімаційних заходів. Дай Боже, щоб ми не потрапляли у такі ситуації. Але якщо це станеться – медики спрацюють оперативно та ефективно».

Отже, навчання, які проходили за кілька днів до початку конкурсу «Євробачення», довели – учасники музичного свята та гості нашої столиці можуть бути впевнені – якщо, не дай Боже, щось подібне виникне під час проведення конкурсу, медики та рятувальники зроблять все можливо для мінімізації наслідків аварії.













Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів