Меню
 
Головна arrow Новини
31 травня – Всесвітній день без тютюну.

Понад 60 тисяч смертей на рік, 200 тисяч інфарктів та інсультів, близько 10 тисяч операцій з ампутації нижніх кінцівок, до 45 тисяч онкологічних захворювань, майже 20 тисяч випадків інвалідності – все це внаслідок поширення тютюнокуріння серед українців.

Мабуть, тільки неписьменна та глуха людина не читала та не чула про небезпеку куріння. Про це написано безліч наукових робіт, знято телепередачі, прочитано мільйони лекцій. Тобто, майже всі знають, що курити – це знущатися зі свого організму, доводити його до появи різних захворювань та передчасної смерті. Недарма вважається, що курець – це самогубець, адже , він краде в себе від 10 до 15 років повноцінного активного життя без хвороб. А так весь його організм змушений страждати від тютюну, вірніше, від тієї хімічної суміші, що міститься у сигаретах. Є ще безліч захворювань, які виникають внаслідок тютюнокуріння. Це і реактивний діабет, панкреатит, ниркова недостатність, хвороба Альцгеймера та Паркінсона, нервові розлади, проблеми з травленням та легеневою системою і цей список можна продовжувати ще довго.

Головний лікар КЛПЗ «Чернігівський обласний наркологічний диспансер» Петро Седень зауважує: «Немає жодного органу в людському організмі, який би не страждав від тютюну. Про це знає кожна людина, втім, не замислюється над наслідками тютюнокуріння, адже вважає, що вони її не торкнуться. Це,звісно, не так, адже кожна сигарета завдає суттєвої шкоди людині, особливо молодій. Дехто може курити кілька десятиліть і лише у поважному віці (якщо доживе) повною мірою відчути серйозні проблеми зі здоров’ям. А хтось вже через 3 – 4 роки від початку куріння страждає на легеневу та серцеву недостатність. Тому людині просто необхідно назавжди відмовитися від куріння, нехай це і вважається неможливим. А, між тим, достатньо провести тиждень без сигарет і ви відчуєте покращення стану свого здоров’я.

Я провів аналіз сотні людей , які казали, що декому навіть на другій стадії алкоголізму легше кинути вживати горілку, ніж кинути курити. У цьому є сенс, бо тютюнокуріння викликає як психологічну, так і фізичну залежність. Втім, симптоматика синдрому відміни чи абстиненції зникає через короткий час за допомогою деяких вольових зусиль з боку самого курця. А якщо в когось не вистачає психологічного прагнення кинути курити – будь-ласка, звертайтеся до нашого закладу і ми цілком безкоштовно допоможемо вам побороти цю залежність».

Шкідливість від тютюнокуріння очевидна, як і очевидне те, що головний чинник, що не дозволяє людині кинути курити раз і назавжди, криється у лімбічній системі головного мозку. Тобто, курять не легені, а, перш за все, наш головний мозок, який потребує все більшої дози тютюну бо курець привчив його отримувати якесь ефемерне задоволення від розкривання пачки сигарет, вкладання її до рота, де спрацьовує вже безумовний рефлекс, та вдихання диму, який, власне, через наявність у ньому близько сотні різноманітних отруйних речовин спричиняє велику шкоду людині.

Тому лікарі радять спробувати кинути курити самостійно, просто не купуючи чергову пачку сигарет і намагатися хоча б певний час прожити без них – організм за це обов’язково віддячить.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів