Меню
 
Головна arrow Новини
У Чернігові знешкоджували вибухонебезпечний пристрій, гасили пожежу у приміщенні Чернігівського базового медичного коледжу, евакуювали студентів та викладачів, а постраждалим від вогню надавали першу медичну допомогу: на території цього закладу 6 червня відбулися навчання підрозділів Державної служби з надзвичайних ситуацій разом із обласним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф - «Дії керівного складу під час виявлення підозрілого (вибухонебезпечного) предмету. Гасіння пожежі у лікувальних закладах. Надання першої допомоги постраждалим».

Мета навчань – відпрацювати спільні дії медиків та рятувальників по ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та навчити майбутніх фельдшерів та медичних сестер діяти в екстремальних умовах, з якими вони можуть стикнутися під час своєї професійної діяльності.

Отже, за легендою, на газоні коледжу знайдено вибухівку, для знешкодження якої оперативно прибули рятувальники. Спеціалісти вилучили небезпечний предмет та доставили його до місця розмінування. До речі, подібні випадки непоодинокі. Як розповідає начальник відділу реагування на надзвичайні ситуацій Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області, підполковник Євген Киричок: «Останній такий приклад – це була надзвичайна ситуація, що виникла у грудні у Чернігові, пов’язана із руйнуванням гуртожитку на вул. Попудренка – там наші підрозділи врятували людину з-під завалів. А група піротехнічних робіт працює не тільки на території області, але і залучається на виконанні завдань у зоні АТО. Тому всі фахівці досвідчені і їм є як і чим передати свій досвід».

Під час розмінування у приміщеннях медколеджу виникла пожежа,через яку постраждали понад дванадцять студентів. Рятувальники разом із медиками «швидкої» евакуювали тих, хто зазнав дії чадного газу та отримав опіки.

Керувала цим процесом завідувачка навчально-тренувального відділу КЛПЗ «Чернігівський обласний центр екстреної меддопомоги та медицини катастроф» Світлана Ткаченко, яка продемонструвала, як проводити реанімаційні дії. «Якщо у постраждалого виник опік дихальних шляхів через чадний газ, людина не може дихати, то ми будемо робити конікотомію. Це дуже рідкі випадки, але бувають. Більшість бригад оснащені всім необхідним задля здійснення таких реанімаційних заходів».

Після проведення конікотомії або трахеотомії (забезпечення дихання через трахею) тих, хто не може дихати самостійно та втратив свідомість, відправляють до медичних закладів. Тобто, «швидка» здійснила необхідну реанімацію постраждалих. Активну участь у цьому взяли і студенти коледжу, що чи не вперше побачили людину, яка опинилася на межі життя та смерті. «Це важливо для такого покоління, як ми. Це дуже гарна нагода всьому навчитися тому, що у надзвичайній ситуації знання важливі, вони можуть згодитися», – наголошує одна зі студенток.

«Такі навчання дуже корисні для нашої майбутньої професії медика тому, що ніхто не знає, в якій ситуації ми можемо опинитися. Ми, як медики, повинні рятувати життя. Я вважаю, що саме завдяки таким заняттям ми маємо навчитися, як правильно потрібно допомагати. Це, безумовно, згодиться у житті і не тільки медикам, а і кожній людині. Безперечно, такі навчання дозволять майбутнім медичним сестрам та фельдшерам стати справжніми спеціалістами своєї справи», – зазначив студент 3 курсу.

Заступник начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Пулін наголосив: «Майбутні медики повинні бути обізнані з головними правилами та алгоритмами надання першої медичної допомоги постраждалим при надзвичайних ситуаціях. Звісно, кожен з пересічних громадян може бути свідком таких подій. Але саме студенти мають бути готовими для того, щоб надати першу медичну допомогу, в чому їм у даному випадку допомагають спеціалісти обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, які і самі вчать діяти в екстремальних ситуаціях, адже їм постійно проводяться відповідні навчання, причому, не тільки з медиками, а і з представниками МВС, рятувальниками та представниками інших організованих колективів. Спеціалісти центру оснащені всім необхідним заради того, щоб подібні навчання дали необхідний результат».

Практичне відпрацювання завдань з ліквідації надзвичайної ситуації неможливі без теоретичних навичок. Тому цього дня в медичному коледжі було проведено низку тематичних занять та лекцій із основ БЖД, охорони праці, первинної медичної допомоги в рамках проведення Тижня цивільного захисту та спеціального об’єктового тренування. До речі, студенти коледжу попередньо підготували ряд виступів, робіт та тематичних проектів з безпеки життєдіяльності населення та взяли участь у виставці художніх робіт «Надзвичайні ситуації у творах мистецтва», «Чорнобиль через 30 років».

















Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів