В області, протягом останнього тижня, захворіли на гострі кишкові інфекції близько п’ятидесяти жителів. Переважна більшість постраждалих – діти до чотирнадцяти років. Частіше за все причиною госпіталізації до інфекційних відділень, де перебувають хворі на бактеріальну кишкову інфекцію, ставали сальмонельоз, гострий гастроентерит, харчові токсикоінфекції.
За повідомленням ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», виникненню захворювань могло сприяти вживання молочних продуктів, свинини та яловичини, яєць курячих домашніх, а також овочів та фруктів. Всім постраждалим надано необхідну медичну допомогу, здійснено дезінтоксикаційне та симптоматичне лікування. Як запевняють інфекціоністи обласної дитячої лікарні, заклад має все необхідне для якісного лікування тих, хто перебуває у стаціонарі. З метою своєчасного реагування продовжується щотижневий моніторинг випадків захворювань та заходів, направлених на попередження ускладнень ситуації з гострих кишкових інфекцій, яка наразі в області керована і знаходиться на контролі ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України».
Водночас медики радять не купувати продуктів на несертифікованих стихійних ринках, кип’ятити молоко, не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання (ріки, озера, підземні джерела, поверхневі води тощо), при вживанні овочів, фруктів та ягід, добре їх промивати проточною водою із крану, не порушувати терміни зберігання продуктів, які швидко псуються. І , звісно, дотримуватись всіх правил особистої гігієни, включаючи регулярне миття рук.
Нехтування правилами може призвести до індивідуального, або ще гірше, групового захворювання кишковими інфекціями. При появі будь-яких клінічних симптомів захворювання необхідно негайно звернутися до лікаря, це дасть можливість поставити правильний діагноз та отримати своєчасне якісне лікування.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
|