Меню
 
Головна arrow Новини
Стан надання медичної допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД, туберкульоз, організацію онкологічної допомоги населенню області, питання роботи госпітальних округів обговорювали 25 липня учасники колегії Управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

Під час засідання головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Микола Дейкун повідомив, що захворюваність на туберкульоз у 2016 році в області знизилась на 3,6%, за 5 місяців 2017 року – на 16,7%. Але у сільського населення спостерігається ріст захворюваності, що свідчить про меншу доступність до медичної допомоги та про гіршу інформованість громадян щодо загрози виникнення туберкульозу. Для покрашення стану захворюваності на туберкульоз активно впроваджуються моделі сучасного контрольованого лікування на амбулаторному етапі, розширюється доступ хворих до послуги.

У результаті виконання обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки відмічається зниження рівня захворюваності на ВІЛ, показника поширеності ВІЛ-інфекції серед вагітних і донорів та частоти передачі ВІЛ від матері до дитини. В той же час, незважаючи на істотний прогрес у забезпеченні розвитку системи надання медико-соціальних послуг людям, які живуть з ВІЛ/СНІД, кількість зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції внаслідок інфікування статевим шляхом щороку збільшується, збільшується також і тягар ВІЛ-асоційованого туберкульозу, який залишається головною причиною смертності серед хворих на ВІЛ-інфекцію.

В медичних закладах області на обліку з поєднаною патологією ВІЛ/туберкульоз перебуває 187 осіб. Протягом 2016 року було зареєстровано 132 хворих з ко-інфекцією. З них, у 68 осіб (51%) діагноз ВІЛ/ТБ був встановлений одночасно. Протягом І кварталу 2017 року зареєстровано 31 випадок ко-інфекції ВІЛ/ТБ. Наразі стоїть питання щодо створення обласного спеціалізованого центру протидії соціально-небезпечним хворобам (туберкульоз – ВІЛ-інфекція/СНІД), який буде надавати якісне повноцінне лікування хворим.

В області спостерігається високий рівень захворюваності злоякісними новоутвореннями, які серед причин смертності та інвалідизації населення займають друге місце після серцево-судинних захворювань. Щороку діагностується біля 4 тисяч нових випадків онкологічних захворювань та помирає більш 2 тисяч осіб. «Основною проблемою онкологічної служби є низький рівень діагностики злоякісних новоутворень на ранніх стадіях, яка напряму залежить від покращання стану оснащення ЛПЗ області сучасною діагностичною апаратурою, підвищення рівня знань з онкології лікарів та середніх медичних працівників первинного прийому, обізнаності населення з питань профілактики та ранньої діагностики злоякісних новоутворень, активного використання скринінгових програм раку шийки матки, молочної залози, колоректального раку та легенів, – зазначив головний лікар обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб. – На часі стоять питаннями будівництва корпусу для лінійного прискорювача та його придбання, оновлення ендоскопічної, ультразвукової та іншої апаратури, збільшення фінансування з місцевого бюджету на придбання хіміо-терапевтичних препаратів для лікування онкохворих».

Також під час засідання колегії обговорено питання створення госпітальних округів, які до кінця нинішнього року запрацюють з центрами у Чернігові, Ніжині, Прилуках та Корюківці. Робота округів жодним чином не вплине на існування вже діючих лікарень, а, навпаки, дасть можливість підвищити ефективність надання високоспеціалізованої медичної допомоги в районах. Госпітальний округ стане потужним медичним об’єднанням, ефективне керівництво якого будуть займатися ради госпітальних округів. Як зазначив начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш: «Рада повинна бути дієвим колегіальним органом, що буде приймати рішення, які направлені на розвиток саме округу. Вони повинні затвердити план на 5 років і визначити пріоритетні лікарні, напрямки, логістику поступлення і координацію алгоритму рухів пацієнтів від одного до іншого спеціаліста. У роботі округу повинні брати участь медичні працівники, але ж якщо увійдуть всі головні лікарі всіх районних лікарень, може виникнути питання того, що кожен буде лобіювати свої інтереси. Тому в госпітальну раду повинні входити і представники громадськості, і фінансисти».

Окрім того передбачається, що кожен район, деякі населенні пункти також будуть мати своє представництво у госпітальному окрузі. Європейська практика свідчить, що саме такі ради, здатні високо підняти планку розвитку місцевої медицини. Петро Гармаш наголосив, що згідно із законодавством, госпітальні ради повинні бути створені у 2017 році і до кінця року повинні бути затверджені перспективні плани розвитку кожного госпітального округу. Якщо ж госпітальні ради запрацюють ефективно, то згодом вони зможуть впливати не тільки на виключно медичний аспект, а й на інші, не менш важливі питання, зокрема, ремонту доріг, транспортного сполучення. Адже один з принципів наближення якісної медичної допомоги до населення у процесі реструктуризації системи охорони здоров’я – це отримання її у найкоротші терміни.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів