Меню
 
Головна arrow Новини
Головна проблема, що заважає успішно долати епідемію туберкульозу в обласному центрі – це небажання лікуватися та обстежуватися з боку тих, хто належить до груп ризику (безпритульні, безробітні, алко- та наркозалежні). Такого висновку 4 вересня дійшли учасники засідання координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу Чернігівської міської ради.

Вже понад 15 років в Україні, а відтак і на Чернігівщині триває епідемія туберкульозу. І якщо за цей час медики оволоділи сучасними методами як діагностики, так і лікування сухот, то загальна свідомість громадян щодо ризиків захворіти знаходиться на низькому рівні. Тому фтизіатри часто виявлять хворобу у надто занедбаних стадіях. А звідси і ускладнення, інвалідність і, на жаль, смертність серед хворих щороку зростає. Звісно, причина цього, так би мовити, лежить на поверхні – люди, стикаючись із ранніми симптомами захворювання, не намагаються своєчасно звернутися за допомогою. А ще вважають, що лікування у стаціонарі потребуватиме чималих коштів. Втім, медики запевняють – як туберкульоз, так і ВІЛ-інфекцію в нашій державі лікують практично безкоштовно. Крім того, діагностика туберкульозу не потребує особливого обладнання та матеріальних витрат. Для цього достатньо пройти флюорографію , здати мокротиння і вже за 5 хвилин людина буде обізнана щодо свого туберкульозного статусу – наголошує завідувачка диспансерного відділення КЛПЗ «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер» Ольга Смуригіна.

«Це виявлення пацієнтів методом мікроскопії мазка мокротиння. В загальній мережі, в усіх поліклініках є пункти збору мокротиння, в усіх лабораторіях відкриті пункти мікроскопії. За результатами 6 місяців 2016 року по місту було виявлено 8 хворих із 295 обстежених з підозрою на туберкульоз, у першому півріччі 2017 – 7, але менше було обстежено».

Враховуючи зростання ролі первинної ланки у виявленні соціально значущих хвороб, першими, хто це має робити, повинні бути сімейні та дільничні лікарі. При появі у пацієнта найменших ознак туберкульозу, саме медики на місцях мають потурбуватися про аналіз мокротиння.

Загалом, ситуація в обласному центрі із захворюванням на туберкульоз не відрізняється від загальної по області – зростає кількість невиліковних форм хвороби, а також мультирезистентного туберкульозу та туберкульозу, поєднаного з ВІЛ-інфекцією. І хоча за рівнем смертності від сухот місто та область, дякуючи фтизіатрам, посідає чи не останнє місце в державі (1 випадок за минулий рік), то за темпами поширення епідемії туберкульозу вже кілька років поспіль 13–14 місця залишаються за нами. Так, за перше півріччя 2016 року в Чернігові виявлено 82 хворих на сухоти, за цей період нинішнього року – 60 ( 28,9 та 20,8 на 100 тис населення відповідно).

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів