Чи не кожен третій українець має ті або інші серцево-судинні захворювання, причому певна частина з них навіть і не здогадується, що хворіє. Чому? Справа в тім, що людина на звикла звертати увагу на перші прояви хвороби, вважаючи, що тимчасовий біль у серці, періодичні запаморочення, головний біль у скронях та потилиці швиденько минуть і можна продовжувати жити далі, не вносячи корективи у свій режим дня, харчування та щоденну поведінку. А, між тим, такі симптоми свідчать, що із серцево-судинною системою щось не так і варто було б звернутися за консультацією до спеціаліста-кардіолога. Особливо це стосується людей старшого віку, серед яких, за статистикою, майже половина потребує періодичного обстеження на предмет виявлення ризиків щодо появи серцево-судинних проблем.
Відтак, інфаркт, інсульт, артеріальна гіпертензія, стенокардія, аритмія та ще низка хвороб серця та судин дуже поширені у нашому суспільстві. Особливо це стосується саме Чернігівщини – регіону з від’ємним приростом населення, великим відсотком пенсіонерів та несприятливою екологічною ситуацією. На жаль, кардіологи лише на десять відсотків можуть вплинути на те, щоб своєчасно виявити та пролікувати хвору людину, інше залежить від самої людини. І якщо перефразувати відомий вислів «рятування хворого – справа рук самого хворого», то стає зрозумілим, що потурбуватися про своє здоров’я людина повинна сама.
«Втім, ситуацію можна змінити. Якщо людина своєчасно звернеться до свого сімейного лікаря, то ризик захворіти на кардіологічні недуги значно знизиться, – запевнила 8 вересня в радіоефірі Чернігівської регіональної дирекції Національної суспільної телерадіокомпанії України лікар-кардіолог вищої категорії КЛПЗ «Чернігівський обласний кардіологічний диспансер» Лілія Малашенко. – Медики області мають все необхідне для своєчасного лікування хвороб серця і судин. Йдеться не тільки про медикаментозну терапію, а і про хірургічне втручання, коли завдяки встановленню стентів розширюється вражена тромбами велика коронарна артерія та інші судини серця. Це дозволяє своєчасно попередити ускладнення, продовжити життя людині, причому, на суттєво вищому рівні, ніж було до проведення оперативного втручання. Наші лікарі мають виважений індивідуальний підхід до кожного з таких пацієнтів і вирішують, коли і куди встановлювати стенти».
На Чернігівщині медики трьох закладів вже оволоділи методиками стентування судин – Чернігівська міська лікарня №2, обласний кардіологічний диспансер та обласна лікарня, в якій на сучасному обладнанні 8 вересня було проведено першу у цій лікарні операцію зі встановлення стентів пацієнту. Таким чином, чернігівська кардіохірургія стала набагато ближчою до пацієнтів у напрямку наближення до них високоспеціалізованої медичної допомоги.
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|