Важливість роботи цього неперевершеного органу важко переоцінити, адже протягом життя людське серце здатне заповнити кров’ю близько 3500 стандартних залізничних цистерн. Підраховано, що за 70 років серце людини скорочується понад 3 мільярда разів, а з кожним скороченням воно виштовхує в артерії 70-80 мл крові. Приблизно 12 ударів досить, щоб заповнити, наприклад, стандартний літровий пакет. Такі данні роботи серця у спокійному стані. Звісно, при фізичному навантаженні обсяг крові, що перекачується, зростає в кілька разів. При максимальних фізичних навантаженнях – в 4-5 разів, з кожним ударом виштовхується в артерії більше 200 мл крові. Отже, наше серце дуже працьовите, а дублерів у нього, на жаль, немає.
Всесвітній день серця щорічно проводиться з ініціативи Всесвітньої федерації серця та Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я з 2000 року і припадає на 29 вересня. Його мета – підвищення обізнаності населення про хвороби серця, правильний спосіб життя для їх попередження і пропаганда профілактичних заходів задля зменшення смертності від серцево-судинних захворювань, які протягом тривалого часу виступають чинниками основних причин смертності як у світі, так і в Україні і, зокрема, на Чернігівщині.
Людям не слід забувати, що основні фактори ризику розвитку серцево-судинних захворювань – це артеріальні гіпертензії, підвищений рівень загального холестерину крові та його фракцій, надмірна вага, гіподинамія, зловживання алкоголем та тютюнокуріння, а також неадекватна реакція на стреси.
Не тільки цього дня, а і протягом року медики проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо методів профілактики серцево-судинних захворювань та проходять різноманітні галузеві заходи. Наприклад, в КЛПЗ «Чернігівський обласний кардіологічний диспансер» буде проведено науково-практичну конференцію стосовно профілактики, лікування серцево-судинних захворювань, участь якій візьмуть провідні спеціалісти Інституту серця Міністерства охорони здоров’я.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
|