Це свято усіх, хто покликаний захищати свою Батьківщину, а також нагода згадати історичні перемоги попередніх поколінь, які своїми бойовими звершеннями здобували та відстоювали свободу та незалежність України.
Загальний меседж відзначення Дня захисника України, як і у минулому році, – «Під захистом українських військових».
Дату 14 жовтня було обрано не випадково, адже саме цього дня відзначається велике православне свято – Покрова Пресвятої Богородиці, також жовтневий день був знаменним для запорізьких козаків, які особливо шанували Богородицю-Покрову. На свято Покрови козаки проводили ради, обирали кошових, старшин, гетьмана. З 1999 року ця дата в календарі свят іменувалася Днем українського козацтва.
Саме цього дня відзначається і створення Української повстанської армії, діяльність якої була складовою загальноєвропейського руху опору нацистам та їх союзникам.
Указом Президента України 2017 рік проголошено Роком Української Революції 1917-1921 років, яка мала важливе значення у становленні національної державотворчої традиції. Сучасна українська державність є продовженням традиції Української революції. Незалежність виборювалася українцями із 1917 року і ця боротьба триває й сьогодні. Нинішніх захисників України надихає самовідданість та жертовність воїнів армії Української Народної Республіки, 100-річчя з часу створення якої ми відзначаємо цього року.
Як і на початку минулого століття, в української незалежності нині той же ворог – імперська Росія, яка діє методами, подібними до московсько-більшовицьких методів столітньої давності. Але перемога обов’язково буде за нами, і запорукою цього є відроджене та боєздатне українське військо, а також підтримка нашої держави міжнародною спільнотою.
День захисника України покликаний формувати у суспільстві, особливо серед молоді, шанобливе ставлення до захисників України усіх поколінь, активну громадянську та патріотичну позицію, готовність до захисту суверенітету і територіальної цілісності України, збереження та примноження духовної спадщини та сприяти зміцненню патріотичного духу в суспільстві.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
|