Створення регіональних центрів громадського здоров’я було обговорено 26 жовтня на нараді з керівниками структурних підрозділів охорони здоров’я обласних та Київської міської державних адміністрацій.
В.о. міністра охорони здоров’я доктор Супрун презентувала реформу системи громадського здоров'я на національному, регіональному та місцевому рівнях.
Радник Міністра охорони здоров’я Володимир Курпіта представив типове положення та функції регіональних центрів громадського здоров’я (далі – ЦГЗ). Згідно Концепції розвитку системи громадського здоров'я на регіональному рівні ЦГЗ є неприбутковими організаціями, заснованими на комунальній власності, які є власністю органів місцевого управління. До основних функцій регіональних ЦГЗ входять:
• епіднагляд за хворобами та оцінка стану здоров’я населення;
• виявлення пріоритетних проблем охорони здоров’я та загроз для здоров’я;
• забезпечення готовності та планування на випадок надзвичайних подій;
• профілактика захворювань;
• зміцнення здоров’я;
• планування кадрових ресурсів;
• стратегічне керівництво;
• комунікація в інтересах громадського здоров’я.
Регіональні ЦГЗ можуть утворюватися двома способами: об’єднання існуючих комунальних установ та створення нової установи.
В рамках наради були також представлені плани з реформування системи фінансування системи громадського здоров’я. Максим Дуда, радник проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг в дії», член робочої групи МОЗ з питань реформи фінансування сфери охорони здоров’я України, презентував останні зміни у законодавстві та схему фінансування громадського здоров’я.
Одна із принципових ролей у запуску системи громадського здоров’я належить саме підрозділам охорони здоров’я на місцевому рівні. Тому учасники наради, на яку були запрошені начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш, головний лікар КЛПЗ «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер» Микола Дейкун, начальник обласного центру інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу життя Володимир Тарасовський активно прийняли участь в роботі груп щодо розробки законодавства, реформи лабораторної мережі в рамках госпітальних округів та конкретних кроках зі створення регіональних центрів громадського здоров’я.
Нарада була проведена за підтримки проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
|