Засідання проходило під головуванням начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, заступника голови обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу Петра Гармаша та за участі головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру, голови постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО обласної ради Миколи Дейкуна.
На актуальності проблем протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу наголосив Петро Гармаш та звернув увагу присутніх на те, що у м. Чернігові створені всі необхідні умови для надання інтегрованих послуг через потужну мережу медичних, освітніх, соціальних закладів та неурядових організацій.
«Засіданню передували моніторингові візити обласних спеціалістів до медичних закладів м. Чернігова, – проінформував присутніх Петро Гармаш, – Під час них були детально вивчені та обговорені нагальні питання поліпшення ситуації з ВІЛ/туберкульозом, визначальної ролі первинної ланки медичної допомоги, вкладу закладів обласного підпорядкування».
Із детальною доповіддю виступила заступник міського голови, голова міської ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ - інфекції/СНІДу Ольга Хоніч.
Рекомендації з питань впровадження у практичну діяльність інтегрованих послуг у сфері ТБ/ВІЛ та сучасних амбулаторних моделей медико-соціальної допомоги надав Микола Дейкун. Заступник головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру Ніна Товчига ознайомила з ситуацією із туберкульозом у м. Чернігові та окреслила практичні шляхи щодо її поліпшення.
Учасники заходу, на якому були присутні начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради Владислав Кухар, в.о. головного лікаря обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Галина Лисенко, в.о. головного лікаря обласного наркологічного диспансеру Юрій Поклад, – директор обласного центру практичної психології та соціальної роботи Тетяна Чала, директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Алла Кот, голова правління БО «Чернігівська МЕРЕЖА» Анжела Мойсеєнко обговорили подальші шляхи удосконалення роботи з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу.
Підсумовуючи, Петро Гармаш звернув увагу зібрання на те, що система, у рамках якої послуги для ВІЛ-інфікованих, хворих на туберкульоз надаються вузькоспеціалізованими закладами не спрацьовує. Тільки розбудова інтегрованих моделей із відпрацювання маршрутів пацієнтів та алгоритмів дій, що базуються на чинній нормативній базі, сприятимуть підвищенню рівня ефективності медичних, соціальних та інших втручань серед представників уразливих груп населення.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
|