Як відомо, реформування системи охорони здоров’я передбачає значне підвищення ролі первинної ланки у наданні кваліфікованої медичної допомоги населенню. Відтак саме у сімейних лікарів, дільничних терапевтів, педіатрів незабаром з’явиться багато роботи, адже вони будуть не тільки обслуговувати виклики та вести прийом хворих, а і направляти на консультації, контролювати різноманітні аналізи, а у разі необхідності і слідкувати за тим, як проходить стаціонарне лікування.
Про те, що робиться для того аби реформа «первинки» запрацювала у визначені терміни, розповів начальник управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради Владислав Кухар, який зазначив: «Починаючи із січня наступного року, в будь-якому медичному закладі міста буде розміщена наочна інформація про всіх лікарів - терапевтів, сімейних лікарів, педіатрів, які будуть пропонувати цей вид надання медичної допомоги. Та ж інформація буде розміщена на сайтах лікарень, управління охорони здоров’я задля того, щоб пацієнти мали повну інформацію про доступ до лікарів, які будуть надавати первинну медичну допомогу. В інформації буде вміщено відомості про фах лікаря, його спеціальність».
Учасники засідання – представники медичної спільноти області – наголосили, що обрати свого лікаря можна буде протягом всього наступного року, для цього достатньо буде відвідати поліклініку та укласти договір з тим, хто надалі буде опікуватися здоров’ям всієї вашої родини. Якщо ж цього не зробити своєчасно – у будь-якому разі в допомозі вам не відмовлять, втім у подальшому за послуги доведеться заплатити. Значною мірою у цьому процесі зацікавлені і самі лікарі, адже від тієї кількості пацієнтів, з якими вони укладуть договори, залежатиме їхня заробітна плата.
А от жителям сільської місцевості обрати свого лікаря буде простіше – наголошує заступник головного лікаря Чернігівського районного центру ПМСД Оксана Логвинчук. « Звичайно, якщо людина проживає у селі, там є сільська амбулаторія, де працює лікар. Звісно, йому буде досить зручно декларувати свої відносини саме із тим лікарем, який розташований там територіально. Така робота у нас також активно проводиться – проходять сходи сіл, на які виїжджають сімені лікарі та знайомляться із місцевими мешканцями».
Отже, алгоритм обрання сімейного лікаря дуже простий – до липня треба визначитися із кандидатурою та укласти договір. Причому, члени однієї родини можуть обрати різних медичних працівників. А от якщо людина належить до маломобільних груп населення, до неї з метою оформлення подальших відносин сімейний лікар приїде особисто.
«Робота лікаря загальної практики сімейної медицини для нас не нова, – зазначила завідувачка відділення ЗПСМ КЛПЗ «Чернігівська міська лікарня №1» Лілія Запека. – Ми протягом останніх трьох років працюємо у такому режимі. Готові до збільшення кількості наших пацієнтів, причому пройшли відповідне навчання стосовно надання медичної допомоги за кількома спеціальностями. У процесі реформи будемо плідно співпрацювати із лікарями вторинного рівня. Звісно, без кваліфікованої допомоги ніхто з наших пацієнтів не залишиться».
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
|