Меню
 
Головна arrow Новини
Створення Чернігівського госпітального округу в рамках реформування системи охорони здоров’я області

27 січня 2012 року на базі КЛПЗ «Чернігівська міська лікарня №2» відбулося засідання Регіонального комітету з економічних реформ на якому обговорювалося питання реформування системи охорони здоров’я області.

Засідання Регіонального комітету з економічних реформ проводив голова облдержадміністрації Володимир Хоменко за участю голів районних державних адміністрацій, голів районних рад, керівників медичної галузі Чернігівщини, головних лікарів районних лікувально-профілактичних закладів. Основне питання, що розглядалося – можливість створення Чернігівського госпітального округу у рамках майбутньої реструктуризації галузі. Учасники засідання також обговорили концепцію реформування галузі в регіоні та заходи, що передбачені на підготовчому етапі, якій зараз триває на Чернігівщині.

Медичною громадськістю області опрацьовується ідея реформування галузі охорони здоров’я шляхом створення госпітальних округів. Головною метою такої реорганізації є наближення медичної допомоги до населення, насамперед, сільської місцевості, та поліпшення якості її надання висококваліфікованими спеціалістами.

Розроблено план-графік реформування галузі охорони здоров’я області на 2010–2014 роки, який передбачає упорядкування мережі лікувальних закладів та зміну системи фінансування, вдосконалення контролю якості надання медичної допомоги.

Управлінням охорони здоров’я спільно з обласною державною адміністрацією була розпочата робота по створенню Чернігівського госпітального округу як пілотного проекту. Про створення Чернігівського госпітального округу в рамках реформування системи охорони здоров’я області, проблемні питання та шляхи їх вирішення присутніх поінформувала начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Галина Василькова.

За словами начальника управління охорони здоров’я, після детального аналізу по Чернігівському госпітальному округу, були зроблені висновки стосовно його сильних та слабких сторін. Так серед сильних сторін та можливостей – прийняті Закони України щодо реформування галузі охорони здоров’я, позитивний досвід пілотних регіонів та сусідніх держав в рамках співробітництва в Єврорегіоні «Дніпро», наявність багато профільних лікувально-профілактичних закладів з сучасним медичним обладнанням та апаратурою, територіальна наближеність до м. Києва.

Слабкими сторонами є недостатній рівень фінансування галузі та зниження престижу професії лікаря, недосконалість нормативно-правової бази та низький рівень підготовки медичних працівників.

Враховуючи науково обґрунтовані показники ефективності діяльності госпітальних округів, визначені адміністративні регіони, які становитимуть основу Чернігівського госпітального округу: Городнянський, Куликівський, Ріпкинський, Чернігівський райони та м. Чернігів.

Як зазначила начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації, необхідно змінити стратегію та тактику в підходах до надання медичної допомоги населенню, а саме:

- активізувати роботу первинної ланки, спрямувавши її на здійснення профілактичних заходів, надання консультацій, проведення діагностики, лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь тощо;

- забезпечити первинну ланку необхідним обладнанням, медикаментами, витратними матеріалами та виробами медичного призначення;

- збільшити асигнування на надання первинної медичної санітарної допомоги до 35%.

Наявна мережа лікувально-профілактичних закладів зазначених територій дуже розгалужена та не відповідає потребам населення. Нераціонально використовується праця середнього медичного персоналу, амбулаторна допомога підміняється дорого вартісною стаціонарною, що призводить до неефективного використання ліжкового фонду та значного збільшення вартості медичної послуги.

Тож реалізуючи регіональні заходи оптимізації, необхідно провести реструктуризацію лікувально-профілактичних закладів з урахуванням потреб населення в медичній допомозі різного рівня; сформувати та відпрацювати оптимальні медичні маршрути пацієнтів за скеруванням лікаря загальної практики; запровадити нові принципи фінансування галузі та оплати праці медичних працівників та відпрацювати нові механізми контролю якості надання медичної допомоги за принципами відкритості, доступності, взаємодії з громадськістю та профспілками.

Це дасть можливість проводити повноцінні оперативні втручання більше 4 тисяч на рік; приймати понад 5 тисяч пологів на рік; облаштувати станції швидкої медичної допомоги в зоні доступу до 30 хвилин доїзду до пацієнта з відповідним оснащенням; забезпечити доступність послуг 24 години на добу, 7 днів на тиждень та своєчасну госпіталізацію хворих для проведення оперативного лікування.

Укомплектованість Чернігівського госпітального округу лікарями загальної практики-сімейної медицини становить 86,1%, дільничними терапевтами – 71,7%, дільничними педіатрами – 86%. З метою укомплектування первинної мережі Чернігівського госпітального округу лікарями потрібно провести перенавчання 67 осіб та підготувати в інтернатурі ще 157 сімейних лікарів.

Галина Василькова наголосила: при створенні Чернігівського госпітального округу кожен реально працюючий лікувально-профілактичний заклад не буде закритий. Натомість будуть створені багатопрофільні потужні лікарні інтенсивного лікування з кваліфікованим медичним персоналом та сучасним обладнанням, ресурси будуть розподілятися згідно з реальними потребами населення, медичний персонал збереже робочі місця, а рівень заробітної плати медичних працівників буде збільшено.

Учасники засідання дійшли висновку: на підготовчому етапі реформування галузі в області вже є певні позитивні напрацювання, причому такі, що не потребують значних капітальних вкладень. Наприклад, в деяких районах області (Менському, Бобровицькому) створено всі необхідні умови для залучення нових кадрів у галузь та створено передумови для того, щоб пацієнт, з найвіддаленішого села, протягом 30-ти хвилин був доставлений до стаціонарного закладу. І це – хороше напрацювання, тому в сільській місцевості необхідно, в першу чергу, покращити стан доріг.

Також під час засідання обговорено головні проблеми сучасної медицини, особливо у плані забезпечення кваліфікованими кадрами, адже не секрет, що престиж медичного працівника падає через відсутність необхідних побутових умов та низьку заробітну плату. Голова облдержадміністрації Володимир Хоменко запевнив, що керівництво області неабияк перейматиметься цими питаннями.

Після тривалого та конструктивного обговорення зазначеного питання, голова облдержадміністрації закликав присутніх до активної роботи по роз’ясненню цього важливого напрямку спільної діяльності – реформування медичної галузі.

Прес-служба Управління охорони здоров»я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів