Меню
 
Головна arrow Новини
Чернігівщина буде із сучасним перинатальним центром.

Приділення належної уваги охороні материнству і дитинству – вимога сьогодення. Такий лейтмотив робочої наради, що відбулася 1-го лютого в облдержадміністрації, на якій обговорено хід на Чернігівщині підготовчого етапу реформування медичної галузі.

Як повідомила начальник управління охорони здоров»я ОДА Галина Василькова, в державі триває процес реалізації Проекту Президента України під назвою « Нова якість життя», спрямованого на будівництво в регіонах перинатальних центрів. Така робота започаткована і на Чернігівщині, адже область належить до таких, де перинатальні центри відсутні, а відтак – відсутній і третинний рівень надання акушерсько-гінекологічної допомоги Тому голова облдержадміністрації Володимир Хоменко це питання тримає на постійному особистому контролі. Проведено зовнішній та внутрішній аудит, за висновками якого роботи з будівництва сучасного перинатального центру в Чернігові буде розпочато протягом 2013-го року. Кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації вже виділено, вони поступово освоюються. Планується, що центр буде розташований на території обласної лікарні, у ньому передбачається все необхідне для того, щоб жінки Чернігівщини народжували у належних умовах, були забезпечені післяпологовим доглядом, а в разі необхідності кваліфікована допомога надаватиметься і дітям. Таким чином якісна медицина для вагітних, породіль і немовлят буде сконцентрована в одному закладі, який широко відкриватиме двері для будь-якої жительки області.

«На сьогоднішній день у нас розроблено і діє комп»ютерна Програма моніторингу вагітних високої групи ризику, - зазначила Галина Василькова, - головний спеціаліст з акушерства і гінекології відслідковує маршрут кожної вагітної, яка належить до вказаної групи і визначає місце, куди і коли жінку буде доставлено для надання допомоги. Так от, саме в перинатальному центрі висококваліфікована допомога таким жінкам буде найефективнішою і якісною».Прес-служба Управління охорони здоров»я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів