За останніми даними в Україні зареєстровано близько 4 тис. випадків підозри захворювання на кір. Найбільша кількість – у Львівській, Івано- Франківській, Рівненський, Закарпатській та Волинській областях. В деяких населених пунктах Західного регіону України на карантин закриті навіть загальноосвітні школи та навчальні заклади. Яка ситуація із кором на Чернігівщині?
Як повідомив лікар-епідеміолог обласної санітарно-епідеміологічної станції Олександр Євсюк, станом на ранок 28 лютого 2012 року на Чернігівщині зареєстровано 42 випадки підозри на кір у Бобровицькому, Борзнянському, Козелецькому, Ніжинському, Чернігівському, Сосницькому районах – по одному випадку. А от у Чернігові – 36 випадків, з яких 34 – серед курсантів Чернігівського юридичного коледжу Державного Департаменту з питань виконання покарань, один випадок сьогодні вранці зареєстрований у водія «швидкої допомоги». Загалом діагноз кору підтверджений у 7 курсантів коледжу.
«Серед курсантів у двох юнаків діагноз підтверджений лабораторно, у п’яти – клінічно, - стверджує Олександр Євсюк, - зараз 23 курсантів госпіталізовано з підозрою на це захворювання. У чотирьох пацієнтів діагнози знято як такі, що не підтверджені. В основному перебіг хвороби середньої важкості та легкий. Згідно з дослідженнями епідеміологів, джерелом інфекції серед курсантів став юнак, що перебував у гостях на Львівщині, ймовірно, що саме він і «привіз» в нашу область кір. Втім, спеціалісти СЕС тримають ситуацію під контролем і здійснюють щоденний моніторинг. Кір – дуже контагіозна інфекція, клінічні прояви якої у дорослих протікають важче, ніж у дітей і збудник при несвоєчасному зверненні за допомогою та недотриманні режиму лікування може спричинити ускладнення. Тому єдиний метод профілактики – своєчасне щеплення».
Прес-служба Управління охорони здоров»я облдержадміністрації
|