Меню
 
Головна arrow Новини
Недитячі проблеми дитячого здоров’я.

«Первинні імунодефіцити у дітей – рання діагностика, лікування» - така назва дводенного науково-практичного симпозіуму, який відбувся у Чернігові 5-6 квітня 2012 року у рамках Центрально-Східноєвропейської програми «J-project». Участь у заході взяли як українські провідні дитячі лікарі – імунологи, так і іноземні спеціалісти.

За статистикою, кожного року у світі народжується понад 100 тисяч дітей із різноманітними вадами розвитку імунної системи. Такі діти потребують особливого догляду та медичного супроводу, адже з перших днів починають хворіти на недуги, що важко лікуються та можуть привести до смерті у немовлячому віці. В Україні та за кордоном напрацьований досвід діагностики, лікування та реабілітації дітей з вродженим імунодефіцитом. Сучасна медицина має достатньо можливостей, щоб якомога раніше почати лікувати імунодефіцит. Втім, головна проблема – необізнаність лікарів первинної ланки з першими ознаками вродженого імунодефіциту, тому мета симпозіуму, який проходив у Чернігові – навчити лікарів розпізнавати специфічну симптоматику і своєчасно направити хвору дитину до спеціалістів. За словами організаторів зустрічі лікарів - імунологів, зокрема, головного позаштатного дитячого імунолога МОЗ України, професора Людмили Чернишової, чернігівські лікарі напрацювали достатній досвід у боротьбі з вродженими хворобами імунодефіциту у дітей. «Лікарі Чернігівської області розуміють цю проблему і дають їй належну оцінку. Ми дуже вдячні, що осторонь цього питання не стоять облдержадміністрація та управління охорони здоров’я, які дали змогу провести цей важливий захід», - зазначила фахівець.

«На сьогодні в нашій області проживає четверо дітей з вродженим імунодефіцитом, - наголосила головний спеціаліст з педіатрії УОЗ ОДА Людмила Кривець, - одна дитина успішно пролікована в Італії, інші – отримують замісну терапію за кошти державного бюджету. З минулого року у нас виділяються кошти, аби такі діти отримували не тільки якісне лікування, а і повну реабілітацію».

Відкрив симпозіум заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко, який звертаючись до присутніх з вітальним словом відмітив – «Облдержадміністрація розуміє, що сучасна діагностика та своєчасне лікування дозволяє підвищити якість життя дитини. На жаль, на імунний стан дітей Поліського краю негативно впливають наслідки Чорнобильської катастрофи, адже показник захворюваності дітей в області є одним з найвищих в Україні, а в семи районах Чернігівщини, що найбільше постраждали від катастрофи на ЧАЕС, такий показник перевищує середньообласний. Подальший розвиток дитячої імунології - один з важливих чинників розвитку медичної галузі на Чернігівщині. Проведення симпозіуму саме на Чернігівщині свідчить про позитивний досвід місцевих лікарів у вирішенні питань імунодефіциту у дітей».

Участь у роботі симпозіуму взяла і начальник управління охорони здоров’я ОДА Галина Василькова.

Учасники науково-практичного симпозіуму розглянули низку актуальних питань щодо подолання вродженого імунітету у дітей та обговорили, зокрема, роль «J- project» у покращенні діагностики первинних імунодефіцитів у дітей Центральної та Східної Європи, маркерні ознаки комбінованих імунодефіцитів, дізналися про історію створення імуноглобулінів, познайомилися із засадами соціального супроводу дітей, хворих на вроджений імунодефіцит. Також обговорили позитивний досвід медиків Росії, Білорусі, Молдови та Латвії у допомозі таким дітям.

Крім того відбулися збори членів Асоціації дитячої імунології та сумісне засідання з батьками пацієнтів.




Прес-служба Управління охорони здоровя облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів