Меню
 
Головна arrow Новини
25 квітня відбулося розширене засідання колегії управління охорони здоров'я облдержадміністрації.

Наблизити кваліфіковану медичну допомогу до населення – таким був лейтмотив розширеного засідання колегії управління охорони здоров'я облдержадміністрації, на якому розглядалася низка питань по забезпеченню ефективного виконання програми реформування та оптимізації діяльності системи охорони здоров'я . Пріоритетний напрямок в роботі закладів охорони здоров'я - покращання якості надання медичної допомоги населенню. Зокрема, вже поточного року на Чернігівщині планується створити центри первинної медичко-санітарної допомоги – лікувальні заклади, до складу яких входять амбулаторії загальної практики - сімейної медицини та ФАПи. Одним із принципів реформування є структурно-організаційне та фінансово-економічне розмежування первинного та інших рівнів надання медичної допомоги, буде чітко визначений перелік послуг відповідно до рівня допомоги, а також затверджені стандарти надання медичної допомоги та маршрути пацієнта.

Реформування системи охорони здоров'я області здійснюється згідно з вимогами Програми Президента України щодо реформування медичної галузі України, а саме Програми економічних реформ на період 2010-2014 років «Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава». Тому і центри первинної медико-санітарної допомоги створюються відповідно до потреб суспільства.

Як зазначила на засіданні колегії начальник управління охорони здоров'я облдержадміністрації Галина Василькова, - «Є національний план дій і ми повинні створити такі центри. Але створювати їх будемо після ретельної підготовчої роботи: проведення детального аудиту наявного в районах області потенціалу – первинної та вторинної медико-санітарної допомоги, щоб було чим керуватися на цьому шляху. З 2015 року фінансування буде проводитися окремо для первинної і вторинної ланок».

Головний спеціаліст управління охорони здоров'я облдержадміністрації з терапії Галина Лисенко у своєму виступі зазначила, що в області вже зроблені перші кроки на шляху реформування первинної медико-санітарної допомоги. Погоджено та затверджено «План-графік реформування галузі охорони здоров’я Чернігівської області на 2010-2014 роки». Мережа закладів первинної ланки в області передана на баланс районним територіальним громадам у підпорядкування центральних районних лікарень. На виконання Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава», розроблено перспективний план підготовки та перепідготовки лікарів за спеціальністю «Загальна практика – сімейна медицина» до 2015 року. Адміністрацією районів та міст області проведено аудит мережі та розпочата робота по оптимізації закладів первинної ланки. Протягом 2011 року реорганізовано 36 закладів: 4 сільські дільничні лікарні реорганізовано у СЛА, 5 лікарських амбулаторій у ФАПи та ФП, 1 районна лікарня в СДЛ, укрупнено 26 ФАПів та протягом І кварталу 2012 року реорганізовано 2 сільські дільничні лікарні у СЛА. Цю роботу необхідно продовжувати і надалі. Адже, впровадження надання первинної медичної допомоги населенню на засадах сімейної медицини, покращить якість та підвищить її доступність.

Також, учасники розширеного засідання колегії управління охорони здоров'я облдержадміністрації обговорили підсумки роботи закладів системи охорони здоров'я за І квартал 2012 року та стан надання спеціалізованої медичної допомоги нефрологічним хворим, які отримують замісну ниркову терапію. Окрему увагу було приділено медичному обслуговуванню населення, постраждалого від наслідків Чорнобильської катастрофи, зокрема, у Козелецькому та Ріпкинському районах.

Прес-служба управління охорони здоров'я облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів