В Україні триває місячник діагностики раку шкіри. Протягом цього терміну дерматологи проводять масово-роз’яснювальну роботу щодо причин виникнення , діагностики та методів лікування онкологічних новоутворювань шкіри, участь у якому беруть понад 100 спеціалізованих установ в державі, у тому числі і представники Міністерства охорони здоров’я. Спеціалісти проводять семінари, науково-практичні конференції, на яких розглядаються актуальні проблеми дерматології. Подібна конференція відбулася і в Чернігові, під час якої головний позаштатний дерматовенеролог Міністерства охорони здоров’я, д.м.н., професор Олександр Літус зустрівся із представниками місцевих ЗМІ та розповів про можливості сучасної дерматології стосовно виявлення та лікування одного з поширених проявів шкірної онкопатології – меланоми. (Меланома – злоякісна пухлина, що розвивається з меланоцитів – пігментних клітин, які виробляють меланіни і локалізується переважно на шкірі людини. Одна з найнебезпечніших пухлин, адже характеризується частими рецидивами та високими темпами метастазування в усі органи).
Олександр Літус наголосив – протягом місячника будь-яка людина може цілком безкоштовно отримати консультування та обстеження на предмет меланоми у спеціалізованих медичних установах України.
Привертаючи увагу широких верств населення до проблеми раку шкіри,(до речі, лише минулого року в Україні було діагностовано близько 3 тис. меланом, з них близько третини померли) фахівець стверджує: рак (меланому) можна попередити, якщо людина своєчасно звернеться до спеціаліста. І навіть якщо їй буде встановлено діагноз меланоми – це не вирок, адже медики мають все необхідне для якісного лікування цієї патології. Втім, на 90 відсотків успіх лікування хвороби залежатиме від самого пацієнта, який повинен самостійно оглядати свою шкіру і визначати появу нових родимок, плям, інших змін на шкірі. «Не варто нехтувати візитами до дерматологів, які проведуть дерматоскопію і визначать найнебезпечніші ділянки онкопатології, - стверджує Олександр Літус, - а, враховуючи, що хворобу легше попередити, ніж потім лікувати, людям необхідно дотримуватися простих правил: якомога менше піддавати шкіру впливу сонячних променів, намагатися не травмувати родимки та плями на шкірі, слідкувати за тим, аби такі ділянки не підпадали під дію хімічних речовин, наприклад, миючих засобів».
Олександр Літус розповів про профілактику та сучасні методи діагностики та лікування меланоми і висловив сподівання, що громадяни з порозумінням поставляться до цієї проблеми і привернуть належну увагу до свого здоров’я.
У свою чергу начальник управління охорони здоров’я ОДА Галина Василькова наголосила: «Зміцнюються шляхи співпраці між Національною академією медичних наук України та Чернігівською ОДА. Так 28 квітня 2012 року було підписано Меморандум про співпрацю та надання високоспеціалізованої медичної допомоги жителям Чернігівщини за державний кошт. Відтепер понад 1000 пацієнтів з різних куточків області зможуть отримувати допомогу в умовах 28 науково-дослідних інститутів України та їхніх лікувальних установах за багатьма профілями. Отже, Меморандум – суттєвий прорив у наданні якісної та кваліфікованої допомоги нашим жителям».
Прес-служба управління охорони здоров'я облдержадміністрації
|