Меню
 
Головна arrow Новини
«Шляхи впровадження основних методів діагностики та лікування в клінічну практику лікаря внутрішньої медицини» - така назва наради-семінару, що відбувся у Чернігові 25 травня 2012 року.

«Шляхи впровадження основних методів діагностики та лікування в клінічну практику лікаря внутрішньої медицини» - така назва наради-семінару, що відбувся у Чернігові 25 травня 2012 року. Захід ініційований Українською асоціацією лікарів-інтерністів під керівництвом головного спеціаліста з терапії, члена-кореспондента НАМН України, професора Василя Нетяженка, Національним медичним університетом імені Богомольця, управлінням охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації.

Учасники наради – семінару мали змогу ознайомитися з основними питаннями Постанови Кабінету міністрів України №340 від 25.04.12р «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою», уніфікованим клінічним протоколом медичної допомоги МОЗ України по лікуванню артеріальної гіпертензії, а також станом ургентної кардіологічної медичної допомоги при серцево-судинних захворюваннях в Україні та на Чернігівщині зокрема.

Встановленню граничних цін на препарати гіпотензивної дії з метою підвищення їхньої доступності до населення та зменшення ризику виявлення ускладнень гіпертонічної хвороби було присвячено прес-конференцію, яку перед початком наради – семінару для представників місцевих ЗМІ провів професор Василь Нетяженко.

Він, зокрема, зазначив, що понад 60% українців страждає на підвищений артеріальний тиск. Половина з таких людей ніколи у житті його не вимірювала, тобто, не обізнані із наслідками гіпертонічної хвороби для здоров’я, найпоширеніші з яких – інфаркти та інсульти. Лише 13% хворих на гіпертонію її лікують, причому відсоток таких, що продовжують лікувати хворобу протягом тривалого часу, ще менший. Тому головне завдання лікарів – проводити масово-роз’яснювальну роботу серед населення щодо причин виникнення, симптоматики, методів лікування гіпертонічної хвороби. Також необхідно підвищувати обізнаність громадян щодо лікувальних властивостей сучасних гіпотензивних препаратів, адже кожен рік їхній список поповнюється новими назвами (на сьогодні в Україні зареєстровано понад 180 препаратів гіпотензивної дії).

«Час відмовитися від сталої думки, що у пізньому зверненні до медичних працівників хворих на гіпертонічну хворобу винні самі хворі, – стверджує фахівець, – саме лікарі повинні підвищити роль масово-роз’яснювальної роботи щодо артеріальної гіпертензії. Такий позитивний досвід профілактичної роботи є в Україні. На Хмельниччині та Волині відповідна робота щодо своєчасного лікування гіпертонії та попередження її небажаних ускладнень знаходиться на доволі високому рівні».

Кабінет Міністрів України, МОЗ, НАМН, провідні науково-дослідні інститути впритул зайнялися лікуванням артеріальної гіпертензії – 25 квітня 2012 року видано постанову №340 «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою», згідно з якою встановлюються референтні ціни на найпоширеніші гіпотензивні препарати, її положення розміщені на сайті МОЗ. Мета реалізації постанови – підвищити економічну доступність гіпотензивних ліків для соціально незахищених верств населення. «Проаналізувавши ситуацію, як і чим лікуються пацієнти – гіпертоніки, ми дійшли висновку – не потрібно пропагувати 160-180 специфічних препаратів, що зареєстровані в Україні. Достатньо лише 7-8 лікарських засобів, які повністю відповідають протоколам лікування гіпертонічної хвороби, – наголосив Василь Нетяженко. - В Україні є певна частина препаратів, які дорожчі, ніж в європейських країнах. Тому для кожного з цих препаратів буде виділено граничну ціну, за межі якої його вартість не повинна виходити. Втім, якщо пацієнт звик до якогось іншого препарату і довіряє йому, будь-ласка, нехай сплачує таку суму, яку він бажає. На такі препарати референтні ціни не поширюються. Згідно із проектом, за два місяця після оприлюднення міністерством охорони здоров’я цін на лікарські препарати, аптечна мережа повинна почати реалізацію препаратів за граничною вартістю. Цьому передуватиме копітка і напружена підготовча робота – до 1 вересня 2012 року повинні бути визначені джерела фінансування проекту, у якому візьмуть участь 7 препаратів – енелаприл, лізиноприл, бісопролол, метопролол, небівалол, амлодіпін та ефідіпін. Пацієнт не купуватиме за свої гроші препарат, що дасть йому змогу зекономити 160-170 грн., які у середньому витрачає на місяць для лікування гіпертонії середньостатистичний хворий».

З вітчизняними виробниками лікарських препаратів МОЗ України підписало Меморандум про встановлення граничних цін на ліки, які вони виробляють. До 1 червня 2012 року буде встановлений рівень оптово-відпускних цін на гіпотензивні препарати, хоча поки що не встановлено рівень відшкодування грошей на ліки для пацієнтів. До 1 вересня МОЗ визначить джерела фінансування для реалізації пілотного проекту у розмірі, достатньому для часткового відшкодування ціни лікарських засобів. Отримати препарат пересічний пацієнт зможе одразу не в аптеці, а спочатку він звертається до дільничного терапевта за рецептом суворої звітності. Право виписувати такий рецепт матиме лише лікар загальної практики - сімейної медицини, лікар-кардіолог, лікар підліткового кабінету. А у поліклініці – начмед, що повинен мати стандартні бланки для відпуску гіпотензивних препаратів. Для цього у кожній з областей управління охорони здоров’я створюватимуть реєстри хворих на гіпертонію, що підлягатимуть лікуванню цими препаратами (гіпертонічна хвороба ІІ стадії, хворі, що перенесли інфаркт, інсульт, група пацієнтів І стадії хвороби).

Таким чином, на даному етапі вводиться рецептурна система на безкоштовне отримання лікарських препаратів для лікування гіпертонічної хвороби. У подальшому буде розроблено систему по впровадженню у практику взаємовідносин «лікар – хворий» з метою покращення якості надання медичної допомоги і виписування рецептурних бланків на всі види препаратів.



Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів