Європейський підхід у забезпеченні населення країни лікарськими засобами від артеріальної гіпертензії, який запроваджується КМУ на виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, сприятиме зниженню захворюваності і смертності від цієї патології. Першим кроком на шляху до цього стали розробка та прийняття Постанови КМУ від 25 квітня 2012 року № 340 «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою».
Актуальність проблеми зумовлена тим, що артеріальна гіпертензія є одним з найпоширеніших захворювань серед населення. Майже у кожної третьої дорослої людини відмічається підвищений артеріальний тиск. Щорічно це захворювання виявляється більш, ніж у 20 тисяч мешканців області.
Пілотним проектом передбачене визначення порівняльних (референтних) цін на 7 препаратів (еналаприл, лізиноприл, бісопролол, метопролол, небіволол, амлодипін та ніфедипін) для лікування хворих на гіпертонічну хворобу. Для кожного із зазначених препаратів розраховано середню референтну ціну, яка і встановлена як гранична оптово-відпускна ціна на території України. Такий граничний рівень стане свого роду «ціновою планкою», вище якої в Україні ліки не продаватимуть, вищевказані препарати відпускатимуться з аптечних закладів тільки за рецептом лікаря із зазначенням міжнародної непатентованої назви.
З 1 серпня 2012 року розпочався відпуск лікарських засобів для лікування гіпертонічної хвороби за зниженими (референтними) цінами, встановленими державою. Крім того, аптечні заклади надаватимуть знижки на зазначені ліки. Так, наприклад, мережа аптечних закладів КП «Ліки України» Чернігівської обласної ради здійснюватиме ще знижку в розмірі 10%. Тобто, населення матиме змогу придбати ліки нижче на 15-20%, ніж це було до встановлення референтних цін.
Реалізація пілотного проекту щодо впровадження референтних цін підвищить доступність для населення ліків від гіпертонічної хвороби, а постійне систематичне лікування покращить стан здоров'я та дасть змогу попередити ускладнення (інсульт та інфаркт).
Не потрібно займатися самолікуванням, необхідно звернутися до лікаря, який надасть кваліфіковану консультацію та призначить ефективні ліки. Виписувати препарати для лікування артеріальні гіпертензії будуть дільничні терапевти, педіатри, сімейні лікарі та лікарі-кардіологи.
Жителі області можуть звертатися з питаннями, що виникають, на «гарячі» телефонні лінії: тел.046-2-660-819 та тел.046-22-4-80-90, які працюють з 8.00 год. до 18.00 год.
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|