Зріджений кисень, який вкрай необхідний новонародженим та їхнім матерям, що перебувають у Чернігівському пологовому будинку, почали зберігати в окремій ємності приміщення концентраторної станції, розташованої на подвір’ї медичного закладу. До цього балони з газом знаходилися у відділеннях, що створювало додаткових незручностей по їхньому транспортуванню та не відповідало сучасним вимогам техніки безпеки.
Про необхідність створення окремої кисневої станції керівництво закладу замислилося ще тоді, коли у 2010 році в одній з клінік Луганська через вибух кисневого балону загинуло 16 пацієнтів та медичних працівників. За словами головного лікаря пологового будинку Василя Гусака, введена у дію концентраторна станція не тільки економніша (адже за останній час вдалося заощадити понад 20 тисяч гривень), а й цілком безпечна – кисень мідними трубками подається безпосередньо до відділень та реанімаційного блоку. Таким чином, медики не матимуть справи із громіздкими та важкими балонами. На придбання, встановлення та введення в дію станції було спрямовано близько півмільйона гривень, витрачених з міського бюджету.
Також Василь Гусак зазначив: за рік роботи нове обладнання здатне виробити понад 5 тисяч кубометрів кисню, що дорівнює об’єму майже 900 балонів із цим газом. А ще – станція сама вироблятиме кисень з повітря, що можна вважати сучасним ноу-хау.
Загалом у закладах системи охорони здоров’я області проведено значну роботу по окремому зберіганню кисневих балонів.
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|