Меню
 
Головна arrow Новини
14 серпня 2012 року в області відбулася комісійна перевірка МОЗ України.

14 серпня 2012 року в області відбулася комісійна перевірка МОЗ України щодо стану впровадження пілотного проекту з державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. Очолювала комісію Гажаман Тетяна Олександрівна - головний спеціаліст Сектору акредитації Управління контролю якості медичних послуг МОЗ України.

Комісія перевіряла лікувально-профілактичні та аптечні заклади області. За висновками комісійної перевірки лікувально-профілактичні заклади в достатній кількості забезпечені рецептурними бланками, здійснюється контроль за виписуванням рецептів, в яких зазначається міжнародна непатентована назва препаратів. На достатньому рівні проводиться роз’яснювальна робота серед медичних, фармацевтичних працівників щодо взаємозаміни лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою у межах міжнародної непатентованої назви. В лікувально-профілактичних та аптечних закладах наявні інформаційні матеріали з питань запровадження референтних цін на лікарські засоби для лікування артеріальної гіпертензії, працюють «гарячі» телефонні лінії.

Впровадження пілотного проекту, в першу чергу, сприятиме значному поліпшенню прихильності хворих до систематичного, постійного лікування та підвищенню його ефективності. Артеріальна гіпертензія та її ускладнення - одна з найчастіших причин інвалідності й смерті. В області майже у 300 тисяч осіб реєструється підвищений артеріальний тиск. Тобто, у кожної третьої дорослої людини сьогодні відмічається артеріальна гіпертензія різної форми. Щорічно це захворювання виявляють майже у 20 тисяч населення області, тому пацієнтам необхідно відвідати лікаря, який призначить відповідні лікарські засоби та індивідуальну схему лікування. Діагностика гіпертонічної хвороби не потребує великих затрат, а лікування, завдяки державній підтримці та наявності якісних та ефективних вітчизняних препаратів, стане доступним для всіх верств населення.

Реалізація пілотного проекту дозволить зберегти здоров’я та покращити якість життя мільйонам наших громадян, знизити рівень інвалідності та підвищити працездатність в ім’я процвітання незалежної України!

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів