Меню
 
Головна arrow Новини
Стосовно телерепортажу який транслювався на каналі ICTV 4 вересня 2012 року щодо дитини Середи Кирила, 30.11.2007 р.н. управління охорони здоров’я повідомляє наступне.

Стосовно телерепортажу який транслювався на каналі ICTV 4 вересня 2012 року щодо дитини Середи Кирила, 30.11.2007 р.н. управління охорони здоров’я повідомляє наступне.

Дитина Середа Кирило у червні 2011 р. був прооперований в інституті нейрохірургії НАМН України з приводу доброякісної пухлини лівої половини стовбура головного мозку. У післяопераційному періоді дитину було переведено в Чернігівську обласну дитячу лікарню.

За час перебування у ЧОДЛ дитина неодноразово оглядалась консиліумами лікарів за участю провідних спеціалістів м. Чернігова та інституту нейрохірургії НАМН України в т.ч. і лікарем, який оперував дитину. Стан хворого у лікарні покращився, проте залишався тяжким, що потребувало спеціалізованого лікування.

У жовтні 2011 року для подальшого лікування дитина переведена у Київську лікарню «ОХМАТДИТ» та госпіталізована у неврологічне відділення. З листопада 2011 року перебуває на стаціонарному лікуванні в дитячій міській клінічній лікарні №1 м. Києва.

Дитина всебічно обстежена, консультована профільними спеціалістами. З метою корекції лікування та визначення тактики подальшого лікування неодноразово проведені консиліуми за участю фахівців профільних кафедр. За час перебування в лікарні у дитини збільшилася вага, з’являються нові рефлекси. За висновком консиліумів Середа Кирило отримав комплекс лікувально-діагностичних заходів в повному обсязі відповідно до основного та супутнього діагнозів і на даний час не потребує медикаментозного лікування та перебування в умовах спеціалізованої клінічної лікарні.

Двічі за участю адміністрації лікарні, представників Головного управління охорони здоров’я КМДА, Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації, профільних спеціалістів МОЗ України та фахівців Чернігівського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді були проведені засідання з питань соціально-побутової адаптації дитини (22.06.2012 та 22.08.2012). Дитині розроблено заходи щодо соціально-побутової адаптації, індивідуальну програму реабілітації, надано рекомендації щодо подальшого спостереження та рекомендовано виконання індивідуальної програми реабілітації в домашніх умовах під наглядом медичних та соціальних працівників за місцем проживання. Проте, мати дитини відмовляється покинути заклад, мотивуючи свою відмову відсутністю у м. Чернігові умов для повноцінної реабілітації дитини.

Реабілітація дітей інвалідів Чернігівської області проводиться в обласному центрі реабілітації дітей інвалідів, який є спеціальним реабілітаційним підрозділом управління праці та соціального захисту населення. Діяльність центру спрямована на реалізацію головних завдань, щодо забезпечення права дітей-інвалідів на реабілітацію та адаптацію з метою їх наступної інтеграції в суспільство.

Центр надає послуги комплексної (медичної, педагогічної, соціальної, психологічної) реабілітації дітям-інвалідам з фізичними та розумовими вадами без відриву від сім’ї та із залученням до участі в реабілітаційному процесі членів родини дитини. Центр приймає на реабілітацію дітей не тільки з міста Чернігів, а й з усієї Чернігівської області.

В Центрі працюють висококваліфіковані лікарі: дитячі неврологи, педіатр, ортопед, психіатр дитячий, стоматолог дитячий, рефлексотерапевт, лікар з лікувальної фізкультури. Заходи психолого-педагогічної корекції, навчання соціально-побутовим навичкам здійснюють педагогічні працівники: вчитель Монтессорі-терапевт, вчителі-реабілітологи та їх асистенти, вихователі, логопеди, практичні психологи, музичний керівник, інструктори з фізкультури. Крім того, до роботи з дітьми-інвалідами з важкими формами інтелектуальної та фізичної відсталості активно залучаються представники служби соціального патронату Центру - соціальний педагог та соціальний вихователь відвідують дітей вдома, де навчають їх спілкуванню, навичкам самообслуговування, надають консультативну допомогу батькам.

Для кожної дитини спеціалісти складають індивідуальну програму реабілітації, розраховану на 5-6 годин щоденно. Протягом цього часу проводяться медичні, педагогічні, психотерапевтичні заходи.

До реалізації програми активно залучаються батьки хворих дітей, що відповідає концепції ВООЗ «Тандем» - партнерство в реабілітаційній системі «сім’я-дитина-фахівець» і програмі раннього втручання.

В комплексній реабілітації використовуються в основному не медикаментозні методики (кінезіотерапії - лікувальна фізкультура, хореографія, рухливі ігри, заняття на тренажерах, різноманітні види масажу; парафино-озокеритові теплові та електропроцедури; гідротерапія). У своїй роботі спеціалісти Центру використовують сучасні й ефективні реабілітаційні методики: Монтессорі-терапія, каніс-терапія, ігро-терапія, арт-терапія, музико-терапія, сенсорна інтеграція. До реабілітаційного процесу включені елементи Войта-терапії, Бобат-терапії, пропріоцептивної корекції рухів за методикою К.А.Семенової. За рішенням реабілітаційної комісії Центру діти забезпечуються ортопедичними засобами (пристрій вертикалізації ходи «Гравістат», параподіум). Логопедами Центру проводиться система мовної реабілітації дітей. Для спілкування дітей з вадами слуху і мовного розвитку вони вчать їх користуватися комунікативними книжками, які виготовляються в Центрі. Дуже важливе значення мають заняття в кабінетах та майстернях з профорієнтації (комп'ютерному, швейному, деревообробки, роботи з глиною).

Аналіз показників діяльності Центру за встановленими стандартами свідчить про високу її ефективність. Покращання рухових, психічних функцій досягається у 89,3% пацієнтів, а вегетативних функцій та самопочуття - майже у всіх хворих (суб'єктивний показник якості життя покращився у - 97 % пацієнтів). По завершенню програми реабілітації кожна друга дитина відділення соціальної реабілітації інтегрується в систему дошкільної освіти або в школу. Значно зменшено рівень тривожності батьків щодо хвороби дитини та її перспектив, сформовано позитивні установки на досягнення певного результату реабілітації.

Всі визначені послуги в Центрі надаються на безоплатній основі. Діти безкоштовно забезпечуються лікувальним харчуванням, підвозяться на реабілітацію і в зворотному напрямку транспортом Центру, у разі необхідності отримують медикаменти.

Враховуючи вищевикладене вважаємо, що у Чернігівській області є всі умови для проведення якісної реабілітації дитини Середи Кирила.

Заступник начальника управління
В.О.Пулін
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів