Підсумки оздоровлення та відпочинку дітей протягом літнього сезону 2012 року та завдання на майбутнє обговорили учасники Всеукраїнської селекторної наради під головуванням заступника Міністра соціальної політики України Лідії Дроздової 19 жовтня 2012 року.
«Загалом літня оздоровча кампанія 2012 року в Україні пройшла на високому рівні, відсоток загальної кількості дітей, охоплених відпочинком та оздоровленням становила 50%, - зазначила заступник Міністра соціальної політики України Лідія Дроздова, - втім, по регіонах наявна різниця у кількості дітей, що змогли побувати у закладах відпочинку – від близько 8% у Закарпатській до 75 % – у Донецькій областях».
Чернігівщина за підсумками кампанії увійшла до десятки кращих областей України. У літній сезон 2012 року оздоровчі та відпочинкові послуги надано 60955 дітям, що склало 66,6 % від їхньої загальної кількості та перевищило показники 2011 року на 6,6%. З метою якісного забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей Чернігівщини з минулого року в регіоні діє Програма «Веселкове літо» на період до 2015 року, на яку протягом 2012 року використано понад 46 мільйонів гривень (з обласного бюджету – 16,0 млн. грн., місцевих бюджетів – 8,4 млн. грн., коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності – 7,3 млн. грн., залучених коштів – 14,6 млн. грн.), що на 10, 4 млн. грн. більше, ніж у 2011 році.
За даними управління статистики в області, на Чернігівщині проживає 91518 дітей віком від 7 до 16 років.
Головний лейтмотив селекторної наради – робити акцент саме на оздоровленні дітей, адже три літніх місяця необхідно використати у повному обсязі. Крім того, варто працювати над збереженням мережі закладів оздоровлення та відпочинку з максимальним використанням їхньої наявної бази, рентабельного залучення коштів та приділяти необхідну увагу дітям, що належать до соціально вразливих категорій населення.
«Оздоровча кампанія на Чернігівщині пройшла на належному рівні, – зазначила начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Галина Василькова, яка також взяла участь у нараді, – у дітей, що перебували на відпочинку не зафіксовано жодного випадку гнійно-септичних інфекцій, харчових отруєнь, практично не було травматизму. Завдяки зусиллям облдержадміністрації ми спрацювали достойно над тим, щоб діти якомога якісніше оздоровилися. Наш досвід засвідчує – оздоровлення повинно тривати не менше 21 дня, за цей період можна провести необхідні оздоровчі заходи, щоб дитина змогла ефективно приступити до нового навчального року. У наших відпочинкових закладах діти мали змогу отримувати масажні, фізіотерапевтичні процедури, пролікуватися у стоматолога. У двох закладах, що підпорядковані управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації, проводжується подальше оздоровлення дітлахів, перевага надається дітям із багатодітних сімей, дітям-сиротам, позбавленим батьківського піклування. Досвід засвідчує: школярі, що відпочивають у наших санаторіях, дуже цим задоволені, вони харчуються п’ять разів на добу, організовується цікаве дозвілля. Впевнена: надалі безпека і здоров’я дітей Чернігівщини буде наріжним каменем турботи про підростаюче покоління».
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|