Меню
 
Головна arrow Новини
Чернігівській обласній психоневрологічній лікарні виповнилося 210 років.

Поважний ювілей відзначали безпосередньо в трудовому колективі –тепло й по-домашньому. В урочистостях взяли участь представники влади, керівники провідних лікувальних закладів області, ветерани та колишні працівники. З нагоди свята від обласної державної адміністрації, обласної ради, управління охорони здоров’я облдержадміністрації та обкому галузевої профспілки були вручені почесні грамоти та подяки кращим лікарям і медсестрам.

У змістовних доповідях і виступах провідних фахівців лікувального закладу і, зокрема, Сергія Лебедєва, Світлани Александрової, Валентина Скрипника відтворено основні етапи становлення й розвитку лікарні та психіатричної служби області. На урочистостях обговорювалися здобутки та проблеми, перспективи діяльності, нові плани.

Як зазначав головний лікар Володимир Ященко, ще в 1787 році при Максаківському монастирі Новгород–Сіверської єпархії Чернігівської губернії вперше в Україні було організовано заклад для лікування психічно хворих. Наприкінці XVIII – початку XIX століть сформувався медичний підхід до зцілення душевнохворих.

В 1802 році в Чернігові відкрито будинок для божевільних, підпорядкований «Приказу общественного призрения». За понад два століття лікарня пройшла шлях, характерний для вітчизняної психіатрії. У різні роки заклад очолювали висококваліфіковані керівники – Петро Глевін, Дмитро Новосьолов, Панас Білий, Микита Артеменко, Володимир Бабухадія, Валерій Лобнер, Михайло Підвербний, Борис Тарасов, Едуард Лапінський. Та переломний етап у діяльності лікарні пов’язують з ім’ям нинішнього головного лікаря Володимира Ященка, який став до цієї відповідальної посади в непрості часи. Завдяки організаторському таланту Володимира Івановича, продуманій стратегії відродження іміджу лікувального комплексу та зусиллям згуртованої команди однодумців психіатрична служба області увійшла до першої п’ятірки психіатричних закладів України.


автор фото О.Чернякова


Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів