Меню
 
Головна arrow Новини
Рівень фінансування галузі охорони здоров’я повинен відповідати вимогам сьогодення та зростаючим потребам у наданні якісної медичної допомоги. Про це йшлося на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та захисту населення від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, участь у якому взяла начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Галина Василькова.

Комісія розглянула хід виконання обласної Програми забезпечення санітарним автотранспортом станцій та відділень швидкої медичної допомоги на 2011-2013 роки. Відповідно до рішення комітету конкурсних торгів управлінням охорони здоров’я була проведена процедура закупівлі 8 санітарних автомобілів на суму 1188,0 тис. грн. Автомобілі направлені для потреб Бобровицької, Коропської, Новгород-Сіверської ЦРЛ, Михайло-Коцюбинської РЛ, Чернігівської міської станції швидкої медичної допомоги, Ніжинської станції швидкої медичної допомоги, обласної лікарні, обласної дитячої лікарні.

Розглядаючи пропозиції управління охорони здоров’я ОДА до проекту бюджету на 2013 рік, учасники засідання вважають за необхідне передбачити у новому бюджеті кошти для надання медичної допомоги хворим на хронічну ниркову недостатність – 27 млн. грн., для слухо- та ендопротезування – 1 млн. 904 тис грн., для забезпечення лікувальним харчуванням дітей, хворих на фенілкетонурію, роботу генетичної та імунологічної лабораторії обласного центру радіаційного захисту та оздоровлення населення – 1,6 млн. грн. Окрім цього, потребують фінансування ряд обласних програм (протидії захворюванню на туберкульоз, забезпечення стоматологічною допомогою, запобігання серцево-судинним та судинно-мозкових захворюванням, забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, боротьби з онкологічними захворюваннями тощо) , для реалізації яких необхідно спрямувати у 2013 році 19,23 млн. грн.

Як зазначила начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Галина Василькова, з 01.01.2013 року в області розпочнеться реалізація Закону України «Про екстрену медичну допомогу», фінансування якої здійснюватиметься з обласного бюджету, загальна сума додаткових коштів, необхідних для забезпечення функціонування системи екстреної медичної допомоги, становить 2,03 млн. грн..

Особливе занепокоєння членів постійної комісії обласної ради викликає стан незадовільного фінансування обласного протитуберкульозного диспансеру, яке ускладнює виконання повною мірою заходів щодо боротьби з туберкульозом у регіоні, адже заклад для лікування хворих на мультирезистентні форми хвороби забезпечений лише на 60%. Окрім того, каналізація, вентиляція, покриття підлог, даху, приміщення пральні мають незадовільний санітарно-технічний стан. Для реконструкції цих приміщень необхідно понад 20 млн. грн.. Також заміни потребує наявна медична апаратура, яка здебільшого морально та технічно застаріла. Враховуючи, що обласний протитуберкульозний диспансер – головний спеціалізований медичний заклад Чернігівщини по боротьбі з туберкульозом, комісія прийняла звернення до голів обласної державної адміністрації та обласної ради – у складі видатків обласного бюджету на 2013 рік передбачити кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію приміщень обласного протитуберкульозного диспансеру, а також на обласну програму протидії туберкульозу на період до 2015 року.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів