В першу чергу Закон передбачає централізацію управління і фінансування служби швидкої медичної допомоги на обласному рівні. А це повинно дозволити суттєво вирішити проблему прискорення доїзду бригади швидкої допомоги за викликом та покращити якість надання екстреної медичної допомоги, формат якої визначений Законом за принципом екстериторіальності. Прибуття бригади до пацієнта повинен обмежуватися 10-ма хвилинами у місті і селищах міського типу, а у сільській місцевості цей термін не повинен перевищувати 20-ти хвилин.
Як підкреслила на засіданні начальник управління охорони здоров»я ОДА Галина Василькова, постійна готовність, оперативне реагування, доступність і безоплатність – основні принципи функціонування системи екстреної медичної допомоги, яка на сьогоднішній день на Чернігівщині складається із 49-ти суб»єктів - 3-х станцій швидкої і невідкладної допомоги у мм. Чернігів, Ніжин, Прилуки, 35-ти відділень та 11-ти пунктів. В наявності 1223 штатні посади. Втім, укомплектованість кадрами закладів швидкої допомоги знаходиться на середньо державному рівні – лікарі – 56,7%, середні медичні працівники – 97,7 %, водії та технічний персонал – 92%.
Для чіткого виконання функцій екстреної допомоги необхідно чотири складові- автомобілі, оснащені сучасною медичною апаратурою, ефективні ліки і вироби медичного призначення, безперебійний зв»язок з усіма спецавтомобілями та висококваліфікований персонал. Всі складові однаково важливі, хоча, за словами щойно призначеного директора обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф ( який створено обласною радою 21-го грудня 2012-го року) Ігоря Даниленка, кількість наявних автомобілів (118) становить лише половину від потреби, втім, третина з них вже вичерпали свій технічний та моральний ресурс.
Зважаючи на існуючи проблеми, а також на те, що реорганізація служби швидкої та екстреної медичної допомоги відбувається саме у новорічно- різдвяні свята, голова облдержадміністрації Володимир Хоменко, зокрема, зазначив: «…відповідальність за те, щоб після першого січня «швидкі» їздили у повному форматі, лягає не на головного лікаря, а на голову райдержадміністрації та на його заступника з гуманітарних питань, аби ніде не було «пробуксовки». Питання, які ми обговорювали на засіданні – тільки верхня частина айсбергу з тих проблем, що можуть виникнути згодом. Завдання визначені, їхнє вирішення повинно бути спрямованим на покращення забезпечення цілодобової швидкої медичної допомоги, її доступності до кожного жителя Чернігівщини, в тому числі і з найвіддаленішого куточка області».
В роботі засідання Регіонального комітету з економічних реформ також взяв участь і голова обласної ради Анатолій Мельник.
І нагадаємо: Чернігівська міська рада на засіданні 28-ї сесії прийняла рішення про ліквідацію станції швидкої та невідкладної медичної допомоги. Як зазначив Чернігівський міський голова Олександр Соколов, наступного року видатки у міському бюджеті на утримання станції не передбачені. Близько 20-ти мільйонів гривень, які необхідні для забезпечення її роботи, передано на баланс обласного бюджету. Депутати міської ради прийняли рішення про передачу майна СШМД з комунальної власності на обласну.
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|