Меню
 
Головна arrow Новини
Визнання на світовому рівні: головний лікар Чернігівського обласного протитуберкульозного диспансеру, Заслужений лікар України Валерій Дубров став лауреатом Міжнародної Премії Миру ГУЗІ (Gusi Peace Prize-2012).

Премія Миру Гузі – аналог азійської Нобелівської премії, яку започатковано 2002-го року на Філіппінах. Її створено для міжнародного визнання особистостей, що зробили значний внесок у встановлення миру та поваги до людського життя , а також збереженні світових людських цінностей, за значні досягнення у галузі літератури, мистецтва, в медицини, філантропії, громадській діяльності та захисті прав членів суспільства на гідне і прогресивне життя. Щорічне присудження Премії виконується її Фондом (благодійною організацією, започаткованою відомим громадським діячем Баррі Гузі.) у столиці Філіппін Манилі. До речі, «ГУЗІ» має ще одне значення – з філіппінської – «глечик із коштовностями».

І хоча щорічно на Премію номінується близько тисячі претендентів по всьому світу, Валерій Дубров – єдиний з громадян України, який став її лауреатом. Нашого співвітчизника нагороджено за значний внесок у боротьбу із туберкульозом в Україні та впровадження сучасних інноваційних методів у профілактику, виявлення та лікування цієї хвороби.

«Премія – це не тільки моя заслуга, а визнання досягнень всієї чернігівської медицини, - стверджує Валерій Дубров, - адже завдяки зусиллям обласної державної адміністрації, управлінню охорони здоров»я в нашому регіоні вдалося значно скоротити рівень поширення туберкульозу серед населення – з 80 на 100 тисяч населення у 2009-му році до 62 випадків на 100 тисяч населення. Через те, що світова медичне спільнота дізналася про ситуацію із туберкульозом в Україні загалом та на Чернігівщині зокрема і завдяки встановленню особистих дружніх стосунків з представниками медичної галузі багатьох країн, обласний протитуберкульозний диспансер може сподіватися на значну матеріально-технічну допомогу з їхнього боку. Наприклад, заклад вже безкоштовно отримав суперсучасний фібробронхоскоп з витратними матеріалами японського виробництва вартістю 12 тисяч доларів США, зручні небулайзери для інгаляцій. Незабаром благодійниками буде проплачений електрокардіограф вітчизняного виробництва – 60 тисяч грн. А ось принцеса з Кувейту обіцяла допомогти у придбанні комп»ютерного томографа вартістю понад 5 мільйонів гривень. Отже, завдяки врученню Премії Гузі , дружні стосунки між медиками області та закордонними благодійниками будуть зміцнюватися».

Також Валерій Дубров повідомив: під час його перебування на Філіппінах він поділився вітчизняним досвідом боротьби з туберкульозом, що викликало неабиякий інтерес з боку іноземних фтизіатрів.
Прес-служба управління охорони здоров»я ОДА.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів