Меню
 
Головна arrow Новини
Про стан реалізації на Чернігівщині Закону України «Про екстрену медичну допомогу» йшлося на прес-конференції в облдержадміністрації за участі виконуючого обов’язки заступника голови ОДА Юрія Музики, начальника управління охорони здоров’я ОДА Галини Василькової і головного лікаря Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігоря Даниленка.

З 1 січня 2013 року в України реалізується Закон України «Про екстрену медичну допомогу». Основні засади Закону – централізація управління та фінансування екстреної допомоги на обласних рівнях, що дозволяє забезпечити своєчасне прибуття бригад «швидкої» допомоги за викликом до пацієнта та покращити якість її надання. Незважаючи на те, що система екстреної та невідкладної медичної допомоги працює в умовах реструктуризації, всі її підрозділи виконують свої обов’язки у звичному режимі таким чином, щоб пацієнти не відчували жодних незручностей, пов’язаних з оптимізацією галузі. «На сьогоднішній день обласна влада робить все можливе аби реформування галузі давало відчутні результати, щоб організаційно та матеріально-технічно забезпечити виконання цього Закону, - наголосив Юрій Музика, - зокрема, прийнято рішення про створення Обласного центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф. Такі ж рішення прийняті на сесіях районних та міських рад, згідно з якими все майно пунктів швидкої медичної допомоги, її станцій та підстанцій передано на баланс Центру. Новий медичний заклад повністю забезпечений пально-мастильними матеріалами, протягом нинішнього року на його фінансування передбачено близько 65 млн. гривень. На території Чернігівщини створено 49 підрозділів Центру, які забезпечують своєчасне прибуття бригад за викликом згідно нормативів – 10 хвилин по місту, 20 – по сільській місцевості. В планах створення ще 26 таких пунктів».

Щодоби підрозділи Центру (118 автомобілів) обслуговують близько 700 викликів, за весь період його роботи (із січня 2013) було обслуговано понад 21 тис. викликів, в межах міста здійснено близько 81 % викликів, які вклалися у норматив, у сільській місцевості норматив прибуття бригад екстреної допомоги виконано на 75%. Виконується один із принципів реформування служби – екстериторіальність, тобто, за викликом прибуває бригада, що знаходиться поблизу, навіть якщо вона «приписана» до іншого району, що економить і час, і фінансування.

Поряд із позитивами існують і першочергові завдання, над якими працюватиме обласна влада – оновлення парку спецавтомобілів, адже на сьогодні третина машин морально і технічно застаріли. Минулого року на Чернігівщині було закуплено 20 одиниць автомобілів. Транспорт необхідно забезпечити сучасними засобами зв’язку,GPS- навігаторами та текстовими і електронними портативними приладами диспетчерського контролю. Також буде продовжуватися робота з облаштування будівлі Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, організації єдиної оперативної диспетчерської служби, подальша інтеграція Центру у загальну систему екстреної допомоги згідно з Національним проектом «Вчасна допомога».

Начальник управління охорони здоров’я ОДА Галина Василькова, наголосила, що треба розрізняти надання швидкої медичної, невідкладної та екстреної допомоги. «До роботи Центру існують інші від попередніх вимоги, адже він покликаний надавати лише невідкладну та екстрену допомогу у ситуаціях, коли вони загрожують життю людини». Також Галина Василькова зазначила : процес реорганізації галузі аж ніяк не відобразиться на кадровій політиці, жоден з медпрацівників станцій, відділень швидкої допомоги в містах та районах не буде звільнений. Більш того, підрозділи Центру будуть укомплектовуватися випускниками медичних коледжів.

Отже, на переконання учасників прес-конференції, процес реформування екстреної допомоги наблизить її до населення, ефективно вплине на якість надання невідкладної медичної допомоги та дозволить раціонально використати наявні матеріально-технічні ресурси.Прес-служба Управління охорони здоровя облдержадміністрації

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів