Меню
 
Головна arrow Новини
Альтернативи щепленню немає.

Щорічна вакцинація проти грипу, яка здійснюється напередодні очікуваного підйому захворюваності у жовтні-листопаді, - найефективніший засіб профілактики. Втім, вдаватися до щеплень можна і під час епідемічного сезону, адже до його завершення організм людини зможе виробити імунітет, якого вистачить на 6-12 місяців. На цьому наголошували учасники засідання прес-клубу «Ділове слово» у Чернігові 05 лютого 2013року.

Із жовтня минулого року територією нашої держави поширюються кілька збудників вірусу грипу, зокрема, А(H3N2), який пересічні громадяни вже два роки називають як «свинячий», вірус штаму «Каліфорнія» та новий для України (до якого наші громадяни поки що не мають імунітету) – «Вісконсин». Втім, за словами головного спеціаліста управління охорони здоров’я ОДА з інфекційних хвороб Світлани Ворони, на який саме вид грипу захворіла людина – не має значення, адже всі вони здебільшого мають однакову симптоматику (лихоманка, підвищення температури тіла до 39 градусів, головний біль, частіше у скронях та лобній долі, запаморочення) та небезпечні своїми ускладненнями, зокрема, пневмонією. Спеціаліст наголошує: при появі перших симптомів недуги, необхідно дотримуватися постільного режиму та викликати лікаря. Характеризуючи теперішню епідемічну ситуацію щодо захворюваності на грип та ГРВІ, Світлана Ворона повідомила: «Рівень захворюваності на застудні хвороби на Чернігівщині знаходиться на середньорічному рівні, притаманному зимовому періоду року. Минулого року на грип захворіло 3215 жителів, відзначалося зниження майже на 30 % у порівнянні з 2011 роком. На ГРВІ захворіло 199 тис. громадян, загальна захворюваність на грип та ГРВІ становила 97% від всіх випадків інфекційних хвороб. За 4 тижні 2013 року на застудні інфекції захворіло 5175 людей, серед них дітей – 3116. Зараз рівень захворюваності на 38,5% нижчий за епідемічний поріг».

Як передбачають епідеміологи, завершення сезону підйому ГРВІ слід очікувати у квітні. Враховуючи, що ситуація з цими хворобами може погіршитися у будь-який час, зараз ще не пізно вберегти себе від можливого захворювання за допомогою профілактичної вакцинації, важливість якої важко переоцінити. «З цією метою можуть використовуватися вакцини, що мають державну реєстрацію та пройшли лабораторний контроль, – зазначив головний спеціаліст управління охорони здоров’я ОДА з дитячих інфекційних хвороб Микола Картель, - зараз проблеми з надходженнями вакцини на Чернігівщині не існує, використовуються вакцини Інфлувак, Інтанза, Ваксігрип. Діти вразливих категорій забезпечені вакцинацією у повному обсязі. Проводиться робота по вакцинації представників декретованих контингентів. Аптечна мережа області має всі необхідні вакцини у достатній кількості. Таким чином, будь-хто з жителів області може звернутися до свого дільничного терапевта чи педіатра та замовити вакцину. Якщо лікар не виявить протипоказань для щеплення, в аптечний пункт при поліклініці надходить вакцина, яку вводять людині, що виявила бажання щепитися проти грипу».

Учасники «круглого столу» наголосили – альтернативи щепленню немає, адже лише воно здатне уберегти від ускладнень та у разі захворювання – сприяти його легкому перебігу.




Прес-служба Управління охорони здоровя облдержадміністрації

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів