Меню
 
Головна arrow Новини
У ЧЕРНІГОВІ ФОРМУЮТЬ СПІЛЬНЕ БАЧЕННЯ ВІДПОВІДІ НА ЕПІДЕМІЮ ВІЛ/СНІД

20-21 лютого 2013 року – відбулася регіональна зустріч з формування спільного бачення відповіді на епідемію ВІЛ/СНІД в Чернігівській області на 2014-2018 рр. Зустріч ініційована проектом USAID «Покращення послуг у сфері ВІЛ/СНІД серед представників груп найвищого ризику в Україні» (далі – Проект), який запроваджується міжнародною організацією Пакт в партнерстві з FHI360 та спільно з основними виконавцями гранту 10-го раунду Глобального фонду.

Серед учасників зустрічі були представники Чернігівської обласної державної адміністрації, Обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом, Обласного центру інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу життя, представники медичних закладів та громадських організацій області. Всі вони зібралися, щоб сформувати спільне бачення відповіді на епідемію ВІЛ/СНІД в Чернігівській області на наступні 5 років, визначити потреби, які можливо задовольнити в рамках реалізації Проекту.

Учасники відтворили хроніку подій останніх десяти років, визначили головні тенденції надання допомоги представникам груп найвищого ризику, зосередились на проектуванні спільного бачення і визначили пріоритетні індивідуальні та колективні дії.

Завдяки застосуванню нової для України методики Future Search, яка передбачає врахування і прагнення до розуміння думки кожного з учасників, представники різних організацій мали можливість зробити сміливий крок до консолідованої відповіді епідемії ВІЛ. «Запропонований формат зустрічі передбачає пошук спільної позиції та прийняття спільної відповідальності», – прокоментувала Олеся Гальчинська, фасилітатор заходу, фахівець Проекту з питань розвитку організаційної спроможності.

В межах Проекту цю методику вже було успішно застосовано під час зустрічей у Києві наприкінці 2012 року та Миколаєві на початку лютого 2013.

Чернігівська область - один з п’яти пілотних регіонів впровадження Проекту, спрямованого на надання допомоги Уряду України та громадянському суспільству у зменшенні темпів розповсюдження ВІЛ-інфекції шляхом підвищення якості послуг у сфері ВІЛ/СНІДу та посилення спроможності українських інституцій та організацій в наданні якісних послуг.

Протягом березня планується проведення таких зустрічей ще у трьох пілотних областях Проекту: Дніпропетровській, Львівській та Одеській.

Довідково: Проект USAID «Покращення послуг у сфері ВІЛ/СНІД серед представників груп найвищого ризику в Україні», який запроваджується міжнародною організацією Пакт (Pact) у партнерстві з Фемілі Хелс Інтернешнл (FHI360), розрахований на 5 років, із загальним бюджетом у 22 млн. доларів США. Головні партнери проекту - Державна служба України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань, Український Центр профілактики та боротьби зі СНІДом, Всеукраїнська Мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні. Проект допоможе державі Україна та громадянському суспільству уповільнити розповсюдження ВІЛ-інфекції серед представників груп найвищого ризику та їхніх партнерів. Проект буде застосовувати комплексні, науково-обґрунтовані підходи, які дозволять підвищити якість послуг у сфері ВІЛ/СНІД, а також посилити здатність українських організацій та установ здійснювати програми, направлені на подолання епідемії.

Американський народ через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу протягом 50 років. В Україні допомога USAID зосереджена на трьох сферах: здоров’я та соціальна трансформація, економічне зростання та демократія й урядування. З 1992 року USAID надало технічну та гуманітарну підтримку Україні вартістю 1,7 мільярдів доларів США. За додатковою інформацією щодо програм USAID в Україні просимо звертатись до Департаменту інформаційної діяльності та комунікації за номером: +38 (044) 521-5741 або відвідати сторінку: http://ukraine.usaid.gov або сторінку USAID у мережі Фейсбук за адресою: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

USAID
вул. Авіаконструктора І. Сікорського, 4, м. Київ
т.: +380 (44) 521-5741; ф.: +380 (44) 521-5155
http://ukraine.usaid.gov







Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів