Меню
 
Головна arrow Новини
Суттєва допомога дітям із вадами слуху.

Людина багато втрачає, якщо у неї слабкий слух, адже коли вона не здатна чути звуків природи та того, що їй говорять оточуючі – уява про навколишній світ буде неповною. Втім, одна справа, якщо зниження слуху пов’язане із віковими змінами в організмі, інша – коли дитина втрачає слух у ранньому віці або вже народжується із такими вадами. До недавнього часу такі діти були приречені залишатися на все життя інвалідами, адже вони не могли навчатися у звичайній школі, здобувати вищу освіту, обирати собі професію та взагалі були суттєво обмежені у суспільному житті. Хоча більшості таких дітей можна було допомогти.

«Зараз ситуація кардинально змінилася, адже завдяки реалізації в Україні і на Чернігівщині зокрема державної комплексної Програми «Здоров’я матерів і дітей» у ДУ «Інститут отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка АМН України» безкоштовно здійснюються операції з кохлеарної імплантації, - стверджує завідувачка поліклінічного відділення обласної дитячої лікарні, головний позаштатний сурдолог УОЗ ОДА Ольга Шейна. - Зазвичай кожна з таких операцій коштує 25 тисяч євро. І ось держава «повернулася обличчям» до вирішення цих проблем. Дітям нашої області столичні спеціалісти вже зробили 16 таких операцій, причому троє з них мають кохлеарні імпланти, або як їх ще називають – апарати «штучного вуха», на обох вухах. Малюкам повністю повернуто слух і вони можуть відвідувати загальні дитячі колективи та займатися фізкультурою в спеціальних групах».

Також Ольга Шейна наголошує: якщо батьки маленької дитини помітили, що вона не реагує на їхні слова, на звуки, а більш доросла дитина не здатна повторити просту фразу – слід обов’язково звернутися до дільничного педіатра або до сурдолога обласної дитячої поліклініки, можливо така дитина потребуватиме кохлеарної імплантації. «Дітям зі стійким зниженням слуху така операція вкрай необхідна і чим раніше вона буде зроблена, тим кращим буде прогноз. Враховуючи, що якісні імпланти («Нуклеар» австралійської фірми «Кохлеар») встановлюються безкоштовно, цим шансом варто скористатися.»

На сьогодні в області під наглядом сурдологів перебуває 353 дитини. Не всі вони потребують слухопротезування, яке здійснюється лише за медичними показаннями.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів