Меню
 
Головна arrow Новини
14 березня – Всесвітній день нирки, який цього року проходить під гаслом «Зупинимо розвиток гострої ниркової недостатності». Мета заходу - привернути увагу медичної спільноти, влади та громадськості до проблем людей, що живуть з різними ступенями ниркової недостатності таз мають ті чи інші хвороби сечовивідної системи.

У всьому світі другий четвер березня офіційно вважається Всесвітнім днем нирки. За даними Міжнародної групи дослідників гострої ниркової патології, від різних ступенів ниркової недостатності щорічно у світі помирає понад 4 мільйони людей. Втім, сучасний розвиток медичної діагностики та ефективне лікування здатне на 50 % знизити рівень смертності від ниркової патології. Невтішні статистичні дані і в нашій державі – щорічно від цих хвороб в Україні помирає від 15 до 35 тисяч хворих, причому більшості з них можна було б допомогти, якби вони своєчасно звернули увагу на власне здоров’я.

На Чернігівщині, як і в Україні загалом, на хронічні захворювання нирок та органів сечовивідної системи страждає майже кожна десята людина. «Найгостріше проблема лікування стала актуальною тоді, коли почала застосовуватися замісна ниркова терапія, яка дуже дороговартісна для держави. Тому акцент у боротьбі з хворобами нирок повинен робитися на своєчасному попередженні хвороб аби відтермінувати застосування гемодіалізу чи взагалі його не допустити», - стверджує головний позаштатний спеціаліст з нефрології управління охорони здоров’я ОДА, завідувачка нефрологічного відділення обласної лікарні Олена Горда. Фахівець наголошує, що до цієї проблеми необхідно звертатися не лише раз на рік, коли відзначається День нирки, а постійно, адже на Чернігівщині вона є надзвичайно актуальною – понад 20 тисяч жителів області страждають на ті чи інші хронічні хвороби нирок, вони знаходяться під диспансерним наглядом спеціалістів і включені до обласного Реєстру хворих на ХХН (первинні хвороби нирок - хронічні гломерулонефрити, пієлонефрити, діабетична нефропатія, вроджений полікістоз нирок, вторинне ураження нирок при гіпертонічній хворобі, системних захворюваннях сполучної тканини). У кінцевій стадії ХХН необхідно вдаватися до застосування гемодіалізу, який в області надається відповідними відділеннями обласної лікарні та відділеннями у Ніжині та Прилуках. «Завдяки зусиллям обласної влади, на Чернігівщині створено всі умови для своєчасного виявлення, лікування та реабілітації хворих на хронічну ниркову недостатність – працюють потужні стаціонарні відділення в обласній лікарні та Чернігівській міській лікарні №2, які обладнані новітньою діагностичною апаратурою, не існує черги на отримання процедур з очищення крові на апаратах «штучної нирки», - наголошує Олена Горда. - Втім, кожен із жителів області повинен своєчасно звертати увагу на перші ознаки прояву ниркової патології і не зволікати з візитом до лікаря».

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів