27 лютого на розширеному засіданні Уряду Президент України Віктор Янукович проголосив нові соціальні ініціативи, спрямовані на захист дітей. Сьогодні влада розуміє важливість і необхідність вироблення стратегії розвитку держави – її майбутнього. Найбільший скарб країни – це її люди. Яким виросте молоде покоління, такою буде наша держава. Віктор Янукович визначив пріоритет: «Ми робимо стратегічну інвестицію в тих, хто будуватиме і розвиватиме Україну практично до кінця ХХІ століття». Один з напрямків соціальних ініціатив - кожній дитині – всебічний розвиток, кожній дитині – можливості для розвитку творчих здібностей .
На виконання нових соціальних ініціатив Президента України педагоги Прилуцького обласного будинку дитини «Надія» створюють нові якісні умови для розвитку творчих здібностей своїх маленьких мешканців.
Художньо-естетичний розвиток дитини – одне з головних завдань, на які орієнтує базова програма. Людина майбутнього – це, насамперед, діяльна особистість з розвиненим чуттям краси, стійкими моральними цінностями та сформованим творчим стрижнем, тому зусилля педагогів спрямовані на забезпечення умов для розвитку такої особистості.
Розвиток дитини залежить від того, у якому оточенні вона росте, як організовано її виховання та облаштовано життєвий простір. Під час створення предметного середовища жоден куточок закладу не залишився без уваги його працівників. Таке середовище викликає у мешканців будинку позитивне ставлення до закладу, збагачує новими враженнями, спонукає до активності, пізнавальної діяльності, а головне – сприяє гармонійному, всебічному розвитку дітей.
Творча компетентність дошкільнят формується через художньо-естетичний розвиток. Він реалізується через організовану діяльність на музичних заняття, заняттях з образотворчої діяльності та художньої літератури в різних розвивальних осередках.
В закладі оформлено «Картинну галерею» – це виставка репродукцій відомих художників, де діти знайомляться з їх творами, вчаться отримувати задоволення від споглядання їх.
Під час спеціальних занять з малювання, ліплення, аплікації у дітей розвивається естетичне сприйняття, художній смак, творчі здібності, виховується вміння бачити прекрасне у навколишньому середовищі, у творах мистецтва.
Під час сенсів кольоротерапії «Кольорові долоньки» нетрадиційні техніки малювання дають змогу створити сприятливі умови для розвитку креативності дитини, реалізувати її потребу відображати свої життєві враження. Робота з кольоровими фарбами дає змогу розвивати у дітей образну уяву та творчу фантазію.
Музика – бажана гостя в життєдіяльності діток. Гармонія музичних звуків не лише створює відповідний емоційний фон та настрій дітей, а й сприяє формуванню у них естетичного смаку, розвитку інтелекту, образної пам’яті. Колір, музика, ритм, рухи захоплюють дітей і переносять їх у чарівний світ, спонукають до творчості. Цьому широко сприяють організовані музичні заняття та заняття в театральній студії «Промінчик», на яких формуються музично-сенсорні здібності: діти грають на дитячих музичних інструментах, співають, танцюють, виконують ролі казкових персонажів. Літературно-музичні свята та розваги збагачують уявлення дітей про світ прекрасного, розвивають артистичні здібності вихованців.
В українській світлиці малюки долучаються до культури й історії рідного краю. Керамічний посуд, вишиті рушники відкривають малечі світ народних промислів, розігрування українських казок, обрядів, звичаїв та українські пісні сприяють формуванню національної свідомості.
З метою прилучення дітей до спільної художньої творчої діяльності вихователями в закладі створено куточок української ляльки-мотанки.
Розвиток творчої особистості неможливий поза спілкуванням з природою. Щоб подорослішавши, малеча не втратила свіжості сприйняття, вихователі закладу вчать їх помічати красу у буденності, сприймати звичайні явища природи як диво. Багато уваги приділяється роботі дітей з природними матеріалами. Діти спостерігають як в руках вихователя шишка перетворюється на Лісовичка, суха гілка – в ящірку, каштан – в їжачка. Викладачі розвивають у дітей спостережливість і творчу уяву. Екологічна стежина закладу знайомить дітей з природним довкіллям, заохочує пізнавальну активність та допитливість дітей.
Прес-служба управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|