Меню
 
Головна arrow Новини
Допоможіть дітям почути світ! 3 квітня 2013 року у Чернігові відбулося засідання прес-клубу Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю ОДА «Ділове слово» щодо організації та проведення в регіоні щорічної благодійної Всеукраїнської акції «Серце до серця» - «Почуй світ!».

Цього року мета акції, що проходитиме з 7 по 28 квітня - посприяти у придбанні обладнання для діагностики ранніх вад слуху у дітей, сучасних кохлеарних імплантів та слухових апаратів.

В Україні загалом та на Чернігівщині зокрема спостерігається негативна тенденція до зростання захворюваності населення на різноманітні вади слуху. У перші роки життя слух є основою розвитку мови, пізнавальних та соціально-емоційних навичок, тому вади слуху викликають затримку інтелектуального, психічного та фізичного розвитку дитини. Це обумовлює виняткову важливість виявлення порушень слуху на початкових стадіях та проведення подальшої реабілітації за допомогою слухового апарату чи кохлеарної імплантації у випадках повної глухоти. Якщо це не зробити своєчасно, у віці 3-5 років, то у подальшому навчання мові стає практично неможливим внаслідок різкого обмеження утворення нових слухо-мовно-моторних зв’язків.

Тому цьогорічну акцію «Серце до серця» її організатори і присвятили допомозі саме таким дітям. Як зазначила на засіданні прес-клубу голова оргкомітету акції в області, директор Департаменту сім’ї, молоді і спорту ОДА Оксана Сердюк, - «Ми сподіваємося, що жителі області візьмуть активну участь в акції, адже її проведення у минулому році дозволило зібрати на Чернігівщині понад 50 тис. грн., які були спрямовані на придбання інсулінових помп та експрес-аналізаторів для визначення рівня глюкози у крові для дітей, що живуть із цукровим діабетом. Акція – невід’ємна частина реалізації в Україні соціальних ініціатив Президента України. Протягом трьох тижнів вулицями наших населених пунктів будуть ходити волонтери, що матимуть значки у вигляді червоного сердечка, ідентифікаційні бейджи та скриньки для збору коштів. Також червоні сердечка наклеюватимуть усім, хто кидатиме гроші у скриньки і це буде сприяти кращій візуалізації кількості небайдужих людей та створюватиме відповідну святкову атмосферу та довіру. Гроші можна буде перераховувати на спеціальні рахунки, які розміщуватимуться на плакатах в установах, організаціях та засобах масової інформації. Долучайтеся до акції та пам’ятайте – разом ми допоможемо дітям з обмеженими фізичними можливостями».

Розповідаючи про те, куди підуть зібрані під час акції кошти, головний позаштатний сурдолог управління охорони здоров’я ОДА, завідувачка поліклінічного відділення обласної дитячої лікарні Ольга Шейна повідомила: «Єдиний в області кабінет для допомоги дітям із вадами слуху розташований в обласній дитячій поліклініці. На сьогодні нам не вистачає апарата для аудіометрії маленьких діток. Звісно, що він дуже дороговартісний та ми сподіваємося, що за результатами акції його буде придбано. Зараз на диспансерному обліку в області перебуває 354 дитини зі стійким зниженням слуху та різними ступенями глухоти. Багато дітей потребує слухових апаратів, гроші на які систематично надходять з державного та місцевого бюджетів. І хоча апарат потребує заміни раз на три роки, часто виникають потреби у їхній частішій заміні, адже дитина може його загубити. Діти, що мають високу ступінь глухоти, направляються на операцію з кохлеарної імплантації до спеціалізованого закладу – ДУ «Інститут отоларингології імені проф. О.С.Коломійченка» НАМН України. Слухопротезування у дітей також здійснюється за кошти державного та обласного бюджетів. Цього року з обласного бюджету на це виділено 60 тис. грн.. Операція з встановлення «штучного вуха» дороговартісна – майже 300 тис. грн.. Черга на слухопротезування в нашій області є. Тому ми дуже раді, що проводиться така акція та хочемо, щоб вона зібрала якомога більше коштів і ми могли забезпечити наших дітей слуховими апаратами і обладнанням».

Отже, учасники засідання прес-клубу звернулися до всіх небайдужих громадян – долучитися до цієї благородної справи і допомогти дітям якісно чути навколишній світ.

Рахунок для благодійних внесків:

Р/р 2600501306399 у Київському Відділенні Центральної Філії ПАТ «Кредобанк», МФО 325365, ЄДРПОУ 34354227.

Найменування платежу: «__________ область (місто). Благодійний внесок».


Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів