Меню
 
Головна arrow Новини
З 13 по 19 травня в Україні проходить інформаційна кампанія щодо практичної реалізації у регіонах завдань і доручень Президента України з модернізації медичної галузі у частині створення інституту сімейного лікаря та мережі амбулаторій сімейної медицини.

У зв’язку з тим, що реформа медичної галузі в Україні набуває обертів надання медичної допомоги на засадах сімейної медицини стає все актуальнішим. Президент України, Уряд держави, Міністерство охорони здоров’я та органи влади на місцях цим питанням приділяють велику увагу.

Загалом сімейну лікувальну практику слід розглядати як таку, що забезпечує тривалу опіку за здоров’ям кожного громадянина та всіх членів його родини протягом всього періоду життя. Сімейна лікувальна практика базується на засадах доказової медицини та на принципах, які покладені в основу всього процесу реформування медичної галузі, наближення медичної допомоги до населення (довготривалість допомоги, багатопрофільність, сімейний підхід, превентивність, економічна ефективність, відповідальність пацієнта за збереження власного здоров’я).

«Я, як сімейний лікар із 9-річним стажем можу з впевненістю сказати: впровадження засад сімейної медицини вкрай необхідно нашому суспільству, адже досвід роботи моїх колег в пілотних регіонах України свідчить про низку позитивних результатів у цій галузі, - наголошує завідувачка відділення загальної практики сімейної медицини 3 поліклінічного відділення Чернігівської міської лікарні №1 Лілія Запека. - Наше відділення було створене рік тому в результаті оптимізації мережі лікувально-профілактичних закладів обласного центру, яка спрямована на наближення медичної допомоги до населення. Сімейна медицина – та ланка у ланцюжку медицини, яка надає допомогу на первинному етапі. У нашому відділенні працює 10 лікарів, кожен з яких обслуговує до півтори тисячі жителів та 12 медичних сестер. На жаль,поки лише 3 лікаря мають сертифікат сімейного лікаря, інші на даному етапі залишаються дільничними терапевтами. Тому зараз перед керівництвом закладу поставлене завдання про навчання дільничних лікарів та медичних сестер на засадах загальної практики-сімейної медицини. Зараз у нас почав діяти виїзний курс Харківської медичної академії післядипломної медичної освіти з перекваліфікації терапевтів на сімейних лікарів. Керівництво лікарні вже розробило модель реорганізації закладу, яку відправлено на розгляд сесії міської ради».

Втім, на даному етапі, за словами Лілії Запеки, у системі загальної практики сімейної медицини існує низка проблем, одна з яких – відсутність належного фінансування, яка гальмує цей процес. Хоча один з принципів - економічна доцільність інституту сімейної медицини – покликаний зменшувати витрати на оплату праці «вузьких» спеціалістів, а через зменшення зайвих госпіталізацій – і на стаціонарне лікування та підготовку нових кадрів із подальшим забезпеченням їх житлом.

« На мій погляд, - наголошує лікар – до цього процесу варто ставитися дуже виважено і одразу не відмовлятися від того позитивного досвіду, який роками був напрацьований у нашій державі. Якщо деякі хороші моменти з колишньої медицини ефективно поєднаються із можливістю одного сімейного лікаря слідкувати за здоров’ям всієї родини, бути обізнаним з генетичними та спадковими захворюваннями з першого дня та мати змогу слідкувати за розвитком хвороб у динаміці – у таких випадках сімейна медицина зможе працювати ефективно та результативно. Саме сімейні лікарі зможуть на ранньому етапі виявляти такі соціально значущі хвороби, як туберкульоз, онкологічні захворювання, серцево-судинні недуги, СНІД. Зрозуміло, що будь-яка реформа йде дуже важко і наші лікарі це відчувають. Втім, за сімейною медициною – майбутнє».

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів