Меню
 
Головна arrow Новини
31 травня міжнародна спільнота традиційно відзначала Всесвітній день боротьби з тютюнокурінням.

Цей день встановлено 1987 року Всесвітньою організацією охорони здоров’я і практично немає країни, де б саме цього дня не проходили громадські акції щодо заборони куріння.

У березні 2006 року Верховне рада України ратифікувала Рамкову конвенцію ВООЗ з боротьби проти тютюну. Конвенція зобов’язує її учасників (понад 137 країн світу) вживати конкретні заходи, спрямованих на подолання тютюнової пандемії.

За даними ВООЗ глобальна тютюнова епідемія щорічно призводить до смерті близько 6 мільйонів чоловік, більше 600 000 з яких, не будучи курцями, помирають через дії вторинного тютюнового диму. За відсутності дій до 2030 року епідемія буде щорічно приводити до смерті більше 8 мільйонів чоловік.

Серцево-судинні захворювання посідають перше місце серед хвороб, спричинених вживанням тютюну, друге місце – онкологічні захворювання, третє місце – інші хвороби легеневої та травної системи людини.

« Практично немає жодного органу та системи людського організму, які б не страждали внаслідок вживання тютюну, - стверджує головний лікар обласного наркологічного диспансеру Петро Седень. - На жаль, незважаючи на доволі потужну санітарно-просвітницьку роботу з боку медиків та громадських організацій, очевидну шкоду тютюнового диму, кількість курців в Україні загалом та на Чернігівщині зокрема зменшується дуже повільними темпами. Особливе занепокоєння медиків викликає той факт, що часто життя без цигарок не уявляє молодь у віці 13-15 років. Прикро, але молоді дівчата та жінки також не поспішають позбутися цієї згубної звички. Між тим, саме тютюновий дим, у якому міститься понад 40 канцерогенних речовин, здатен викликати у жінок рак шийки матки. Звісно, що і під час вагітності майбутні мами категорично повинні відмовитися від тютюну».

Також Петро Седень наголосив, що Україна посідає 17 місце у світі за кількістю курців. Понад 9 млн. українців вважаються залежними від тютюну та продуктів його розпаду.

«Втім, така вкрай незадовільна ситуація має як об’єктивне, так і суб’єктивне підґрунтя, - розповідає головний лікар обласного наркологічного диспансеру Петро Седень, – адже існує такий термін, як «психічні та поведінкові розлади внаслідок вживання тютюну» - людина, яка викурює щоденно не менше 3-5 цигарок, стає залежною від них. Якщо вона не витягне з пачки цигарку і не закурить, у неї починаються симптоми абстиненції – з’являється пригнічений настрій, неадекватна реакція на оточуючих, погіршується сон, зникає апетит тощо. Хоча я, як спеціаліст з багаторічним стажем, можу із впевненістю сказати – такий «синдром відміни» кардинально відрізняється від алкогольної та наркотичної абстиненції і в ніякому разі не може призвести до якихось навіть більш-менш серйозних змін в організмі. Навпаки, проходить певний проміжок часу і людина відчуває покращення свого стану – починає чути запахи, покращується настрій, підвищується працездатність та радість від фізичних навантажень. Кинути курити можна самостійно у будь-який час, причому для цього достатньо впевненості, що ви це зможете зробити. А якщо ви лякаєтеся вдатися до такого важливого кроку у своєму житті – звертайтеся до обласного наркологічного диспансеру, наші спеціалісти мають високу кваліфікацію і здатні допомогти позбавитися тютюнової залежності будь-кому, причому, цілком безкоштовно.

Запам’ятайте: легких цигарок не буває, тому кидайте курити вже зараз, сьогодні і у цю хвилину і тоді ваш організм вам обов’язково віддячить!».

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів