Меню
 
Головна arrow Новини
На Чернігівщині розширено охоплення населення ВІЛ-сервісними послугами

Представниками Держслужби України соцзахворювань проведено чергову апаратну нараду для оцінки виконання загальнодержавних заходів протидії ВІЛ та туберкульозу в регіонах України. Днями інформацію щодо рівня організації медичної допомоги хворим на ВІЛ та туберкульоз, основні епідемічні показники, проблемні питання тощо представили фахівці Чернігівщини.

Під час наради представниками Держслужби України соцзахворювань відзначено високі темпи розвитку мережі кабінетів «Довіра», де громадяни можуть отримати послуги з консультування та тестування на ВІЛ, а також поліпшення лабораторної діагностики туберкульозу.

Показник захворюваності на туберкульоз у 2012 році у порівнянні з 2008 роком знизився на 24,1%, з 82,3 до 62,5 на 100 тис. нас. За І квартал 2013 року кількісне зростання захворюваності відбулося внаслідок покращення діагностики туберкульозу, ширшому запровадженню експрес-діагностики, а також як результат інтенсивної роботи з групами ризику. З метою розширення можливостей лабораторної мережі для своєчасної діагностики туберкульозу, в тому числі і мультирезистентного придбане сучасне обладнання, зокрема для експрес-діагностики хіміорезистентного туберкульозу. Завдяки цьому скорочено строк виявлення туберкульозу та стійкості до рифампіцину з трьох тижнів до трьох годин.

У регіоні проводиться щоквартальний моніторинг індикаторів виконання завдань та заходів програми. Разом із тим, керівник відомства звернула увагу представників фтизіатричної служби області на питання якості харчування хворих на туберкульоз, розбудову матеріально-технічної бази, а також приведення їх до стандартів інфекційного контролю.

У сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу протягом останніх років в області зменшується рівень інфікування населення на ВІЛ: 1,5% - у 2009 році до 0,8% - у 2012 році. Щороку в регіону проходять тестування на ВІЛ понад 100 тисяч населення, що становить 10-11% від загальної кількості жителів області.

Протягом 2009-2012 років покращилася робота з реєстрації та взяття ВІЛ-інфікованих під диспансерний нагляд - з 35% у 2009 році до 58% у 2012 році. Це дало змогу охопити більшу кількість осіб ВІЛ-сервісними послугами.

Відмічається зменшення кількості ВІЛ-інфікованих вагітних та кількості дітей, народжених від ВІЛ - позитивних матерів. У результаті проведення заходів профілактики вертикальної трансмісії відбулося зниження рівня вертикальної трансмісії. В області відмічається зменшення темпу приросту смертності від СНІДу: з 66,7% у 2010 році, 14,5% у 2011 році до 3% у 2012 році.

Фахівцями забезпечено широкий доступ населення до послуг консультування та тестування на ВІЛ, адже в усіх районних та міських лікарнях створені та функціонують кабінети «Довіра». Загалом в області функціонує 28 кабінетів «Довіра», однак щороку відбувається розширення мережі кабінетів. Так, у 2012 році на базі кабінету «Довіра» Прилуцької ЦМЛ відкрито сайт АРТ, де лікування отримує 23 хворих. На базі кабінетів «Довіра» діють три телефони довіри і всі бажаючі можуть отримати інформацію щодо актуальних питань ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Голова Держслужби України соцзахворювань Тетяна Александріна відзначила високий рівень організації роботи обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом, системність та якість у проведенні аналізу епідемічної ситуації, визначення проблемних питань та шляхів їх подолання.

http://dssz.gov.ua/index.php/golovna/97-novyny/1748-na-chernigivshchini-rozshireno-okhoplennya-naselennya-vil-servisnimi-poslugami



Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів