Меню
 
Головна arrow Новини
На Чернігівщині продовжується реалізація соціальної ініціативи Президента

Стан реалізації на Чернігівщині постанови Кабінету Міністрів України №863/21175 від 25 квітня 2012 року «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою» обговорено на нараді-семінарі в управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації 17 липня 2013 року.

Участь у нараді взяли головні спеціалісти УОЗ ОДА, співробітники КП «Ліки України» Чернігівської обласної ради, Державної служби з лікарських засобів в області, лікарі-терапевти та кардіологи, представники медичної спільноти з районів області.

Провела нараду начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги та мобілізаційної роботи управління охорони здоров’я облдержадміністрації Галина Лисенко. Вона зазначила, що з серпня 2012 року в області реалізується соціальна ініціатива Президента України Віктора Януковича щодо європейського підходу до забезпечення населення лікарськими засобами від артеріальної гіпертензії.

На відшкодування вартості лікарських засобів у поточному році державою виділено для області понад 3,8 млн. грн. У лікувально-профілактичних закладах було виписано понад 207 тисяч рецептів на часткове відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. Завдяки реалізації проекту більше 56 тисяч хворих на Чернігівщині отримали ліки за референтними цінами.

Втім, у цій роботі з’явилася низка проблем, які неможливо вирішити у найкоротші терміни. За словами головного позаштатного спеціаліста з кардіології УОЗ ОДА, головного лікаря обласного кардіологічного диспансеру Ігоря Батога, незважаючи на те, що кількість аптечних закладів, що беруть участь у пілотному проекті постійно збільшується, поки що відчувається їхня нестача у сільській місцевості. Крім того, до проекту включено лише монопрепарати, тому варто попрацювати над залученням до нього також препаратів комбінованої дії. «Лікарям, які працюють над реалізацією проекту на місцях, необхідно чітко роз’яснювати пацієнтам, для чого реалізується цей проект, яким чином відбувається відшкодування цін на ліки. Адже пацієнт, отримавши певну знижку на препарат, буде його триваліше приймати, відповідно, ефект буде кращим – це дозволить значною мірою зменшити смертність та інвалідність серед гіпертоніків. Крім того, підвищення доступності пацієнтів до цих препаратів вимагатиме від лікаря виваженого підходу до виписки таких ліків і стимулюватиме його до цілеспрямованого вивчення стану здоров’я окремого хворого» - зазначив Ігор Батог.

На думку начальника Державної служби з лікарських засобів в області Світлани Соколової, вже можна говорити про позитивні результати реалізації цього проекту. Зокрема, лікарі стали більше виписувати рецептів, більше хворих беруть участь у проекті, йде конструктивний діалог між фармацевтичними працівниками та лікарями. Тобто, спільна робота у цьому напрямку дає ефективний результат. «Ні в кого вже не виникає сумнівів, що пілотний проект - життєздатний, бо він дозволяє зберегти здоров’я наших пацієнтів. 262 тисячі жителів Чернігівщини хворіють на артеріальну гіпертензію. Завдяки турботі уряду, вони значно покращать якість свого життя. А ще – держава щорічно на таких ліках може зекономити близько 4-х мільйонів гривень, які варто спрямовувати на розвиток профілактики соціально значущих хвороб та санітарно-просвітницьку роботу» - впевнена Світлана Соколова.

Заступник генерального директора КП «Ліки України» Наталія Ясна вважає, що головна проблема, яка перешкоджає ефективній реалізації пілотного проекту – не повна поінформованість населення про умови відшкодування цін на препарати, які вони отримують згідно з проектом. «На жаль, не всі пацієнти знають, що лікар може виписати рецептурний препарат терміном на 3 місяці, що значно зекономить час людині, яка дістається до лікаря із віддаленого села. Крім того, не в усіх районах Чернігівщини ця робота здійснюється планомірно і ефективно. Зокрема, в Бобровицькому, Ічнянському, Козелецькому, Носівському, Прилуцькому та Семенівському районах, де використання коштів по пілотному проекту менше 10%. Хоча, є і лідери. Наприклад, у Менському, Городнянському, Новгород-Сіверському районах реалізація пілотного проекту відбувається на високому рівні із залученням значної кількості населення» - наголосила Наталія Ясна.

Учасники наради-семінару дійшли висновку, що реалізація пілотного проекту підвищить доступність для населення ліків від гіпертонічної хвороби, а постійне систематичне лікування покращить стан здоров’я та сприятиме зниженню захворюваності і смертності від цієї патології.



Прес-служба управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів