Меню
 
Головна arrow Новини
ВІЛ-інфікована жінка може народити здорову дитину

За ініціативи обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом 23 липня відбулося чергове засідання прес-клубу «Ділове слово» департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

Головний лікар цього закладу Микола Дейкун, а також лікар – акушер-гінеколог центру Микола Бойко спілкувалися із журналістами про особливості лікування та профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу серед вагітних жінок, способи запобігання передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини, епідемічну ситуацію з ВІЛ-інфекції/СНІДу у Чернігівській області, основні напрямки розв’язання цієї проблеми.

За словами Миколи Дейкуна, ефективна профілактична робота та підвищення обізнаності населення щодо шляхів передачі вірусу імунодефіциту уповільнили темпи розповсюдження ВІЛ-інфекції на Чернігівщині. Відтак протягом першого півріччя 2013 року під медичний нагляд взято 266 осіб, з них 4 дитини, що мають діагноз СНІД. Рівень захворюваності на ВІЛ-інфекцію у 2013 році у порівнянні з аналогічним періодом 2012 року збільшився лише на 3% і становить 24,6 на 100 тис. населення, що менше загальноукраїнського показника. Загалом в регіоні на обліку перебувають 2793 ВІЛ-інфікованих (поширеність 258,6 на 100 тисяч населення).

Втім, якщо протягом кількох останніх років перше місце у поширенні інфекції належало людям, що вживають ін’єкційні наркотики, тобто, переважав парентеральний шлях інфекції, то зараз на перше місце вийшов статевий шлях. Таким чином, серед осіб, яких взято на диспансерний облік у 2013 році статевим шляхом інфікувалося 146 осіб (67% - проти 65% - у минулому році)), а парентеральним – 68 осіб (31%). «Отже, - говорить Микола Дейкун, - зараз головним джерелом інфекції стали жінки у віці 21-24-х років, які, так би мовити, не дуже переймаються вибором своїх статевих партнерів. А це свідчить, що саме вони належать до найбільш необізнаної категорії населення щодо шляхів передачі інфекції».

У свою чергу Микола Бойко зазначив – за перше півріччя в області виявлено 66 ВІЛ-інфікованих жінок, з яких 30% ВІЛ-статус вже мали ще до настання вагітності. Він розповів про заходи щодо запобігання передачі інфекції від матері до дитини та зокрема наголосив, що сучасна медицина має всі можливості для того, аби навіть у ВІЛ- інфікованої матері народжувалися здорові діти. Головне – вчасно проходити обстеження і отримувати антиретровірусну терапію.

Також учасники засідання прес-клубу ознайомили з головними пріоритетами у подоланні епідемії ВІЛ/СНІДу на Чернігівщині. Це, зокрема, поширення доступності ВІЛ-сервісних послуг, активізація роботи кабінетів «Довіри», відмова інфікованих матерів від грудного вигодовування, популяризація засобів контрацепції, а також застосування антиретровірусної терапії.

З метою зменшення ризику інфікування, створення передумов для реабілітації та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД, для активних споживачів ін’єкційних наркотиків в області впроваджена програма замісної підтримувальної терапії. На даний час 89 споживачів ін’єкційних наркотиків отримують замісну терапію, з них 57 осіб мають встановлений ВІЛ статус, 20 осіб отримують антиретровірусну терапію. Впродовж 2013 року АРТ призначено 146 ВІЛ-інфікованим дорослим та 6 дітям. Якісним підтвердженням успішності впровадження АРТ є показник виживання пацієнтів цієї терапії, який становить 92%.

Фахівцями забезпечено широкий доступ населення до послуг консультування та тестування на ВІЛ, адже в усіх районних та міських лікарнях створені та функціонують кабінети «Довіра». Загалом в області функціонує 28 кабінетів «Довіра», однак щороку відбувається розширення мережі кабінетів. Так, у минулому році на базі кабінету «Довіра» Прилуцької ЦМЛ відкрито сайт АРТ, де лікування отримує 23 хворих. На базі кабінетів «Довіра» діють три телефони довіри і всі бажаючі можуть отримати інформацію щодо актуальних питань ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Підбиваючи підсумки, лікарі наголосили, що ВІЛ-інфекція/СНІД – поведінкове захворювання, зараження яким напряму залежить від способу життя, санітарної культури, рівня обізнаності громадян. Одне з основних завдань полягає в тому, щоб локалізувати епідемію та запобігти її подальшому поширенню. Задля цього і потрібна активна робота з громадянами, що належать до груп ризику, а також профілактичні дії серед усіх верств населення.



Прес-служба управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів