Меню
 
Головна arrow Новини
Підсумки роботи медичної галузі Чернігівщини у першому півріччі та основні завдання на майбутнє розглянуто на розширеному засіданні Колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації 31.07.2013 року.

Позитивні економічні зміни в області стали можливими завдяки розв’язанню багатьох важливих питань, в тому числі і у галузі охорони здоров’я, де за останні роки накопичилося багато проблем. Ще більше треба зробити, адже статистика свідчить - тривалість життя українців на 10 років менша, ніж в європейських країнах. Онкозахворювання, туберкульоз, ВІЛ-інфекція забирають тисячі життів, саме тому галузь охорони здоров’я визначена однією з пріоритетних у соціально-економічному розвитку держави. Завдяки активній позиції обласної державної адміністрації, обласної ради, органів місцевого самоврядування, медичних колективів в області вдалося вирішити низку серйозних проблем, що позитивно позначилося на роботі системи охорони здоров’я Чернігівщини у І півріччі. Звісно, що такі позитивні зміни відбуваються завдяки цілеспрямованій реалізації в області нових соціальних ініціатив Президента України та Програми економічних реформ «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», якими передбачено здійснення структурних змін в багатьох сферах суспільного життя, в тому числі і у стані надання медичної допомоги населенню.

Так, за словами начальника управління охорони здоров’я ОДА Галини Василькової, в поточному році на покращення матеріально-технічного стану медичних закладів регіону витрачено понад 10 мільйонів гривень, майже на 3,2 мільйона гривень придбано сучасного обладнання, апаратури та санітарного автотранспорту. Президент України підписав Закон «Про внесення змін до державного бюджету на 2013-й рік», яким запроваджується нова бюджетна Програма розвитку служби екстреної медичної допомоги, що передбачає придбання спеціалізованого медичного автотранспорту для закладів охорони здоров’я. На неї спрямовується 922 млн грн., які дозволять закупити і поставити в регіони понад тисячу одиниць спецавтомобілів, частина з яких надійде і на Чернігівщину для потреб Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Результати реалізації нових соціальних ініціатив Президента України у першу чергу повинні відчути незахищені категорії населення, а також працівники бюджетної сфери, в тому числі і медики. Вже зараз є відчутні результати - протягом року (у порівнянні з 2012-м) середня заробітна плата медичних працівників зросла на 9,2%, а до кінця року вона повинна зрости ще на 8,6%.

Також Галина Василькова докладно познайомила із ходом реалізації на Чернігівщині нових соціальних ініціатив Президента України В.Януковича. Зокрема, для підтримки сімей, які виховують дітей, хворих на ДЦП, обласна дитяча лікарня отримала препарат «Диспорт» та індивідуальні засоби реабілітації «Гравістат» на суму майже 500 тисяч гривень. Крім того, в області успішно працює центр реабілітації дітей-інвалідів «Відродження», в якому щорічно проходять лікування близько 1300 дітей із ДЦП та іншими захворюваннями нервової системи та опорно-рухового апарату. За звітний період у центрі оздоровлено 362 дитини (229 з них - у стаціонарі). Для лікування та реабілітації таких дітей, у поточному році за кошти держбюджету виділено 21 путівку у Міжнародну клініку відновлювального лікування професора В.І.Козявкіна.

На Чернігівщині запроваджено скринінгове обстеження хворих на фенілкетонурію, гипотеріоз, муковісцедоз, яке проводиться за кошти державного та обласних бюджетів, на що протягом півріччя використано 170 тисяч грн. Діти зі зниженим слухом (359 осіб) первинно всі слухопротезовані.

На обліку перебуває 1924 онкохворих (в т. ч. 10 дітей), постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС. Всі вони потребують високоякісного лікування дороговартісними препаратами. Завдяки реалізації на Чернігівщині спеціалізованої державної програми, область отримали 1,2 млн грн., які розподілені в лікувально-профілактичні заклади. На ці кошти придбано медикаменти для інвалідів, які зазнали впливу радіації.

З метою покращання надання медико-консультативної допомоги жителям області, облдержадміністрацією та НАМН підписано меморандум. Протягом І півріччя 39 хворих вже отримали відповідне лікування за кошти державного бюджету. Втім, робота у ланці «хворий – лікар – інститут НАМН» потребує активізації та вдосконалення.

В регіоні триває реалізація пілотного проекту щодо впровадження референтних цін на ліки для хворих на артеріальну гіпертензію. Станом на 30.07.2013 року понад 54 тисячі жителів області отримали відповідні ліки за референтними цінами. Аптечні заклади такими ліками забезпечені повністю, роздрібна ціна на них знижена на 10-25%, що дало можливість зменшити витрати хворих майже на 600 тис. гривень. За відсотками відшкодування коштів Чернігівщина посідає 11 місце серед інших регіонів держави. Вже використано 32 відсотка коштів, що надійшли в область згідно з пілотним проектом. Втім, в Ічнянському, Козелецькому, Бобровицькому, Носівському районах такій роботі не приділяється належної уваги. «Для успішної реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб із гіпертонічною хворобою щотижневий приріст по відшкодуванню коштів в області повинен становити не менше 20% і до 1 вересня поточного року повинен становити не менше 60% відсотків» - наголосила Галина Василькова.

На засіданні колегії порушувалося питання виконання на Чернігівщині цільової Програми протидії захворюваності на туберкульоз на 2012-2016 роки. За словами в.о. головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру Ярослава Вольського, останнім часом паличка Коха в регіоні активізувалася, адже за шість місяців року захворюваність на туберкульоз в області збільшилася, особливо серед дітей та підлітків. Всього зафіксовано 12 випадків (7,1випадок на 100 тисяч дитячого населення) і вперше за останні 10 років обласний показник захворюваності став значно вище загальноукраїнського (5,7 випадків на 100 тисяч дитячого населення). «Епідемічна ситуація щодо захворюваності на туберкульоз в області в цілому залишається складною – за перше півріччя захворіла 431 особа, що на 89 осіб більше відповідного минулорічного показника. Захворюваність збільшилася у 18 адміністративних одиницях Чернігівщини, найбільше у Новгород-Сіверському, Ріпкинському. Ніжинському та Менському районах» - констатував Ярослав Вольський.

На засіданні колегії розглядалося питання щодо стану імунопрофілактики дитячого населення області. Заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Пулін зазначив, що у порівнянні з минулим роком покращились показники охоплення дітей профілактичними щепленнями проти поліомієліту до 1 року, 18 міс., 6 років, 14 років, АКДП (18 міс.), Hib (18 міс.), проте погіршилися показники по охопленню дітей профілактичними щепленнями проти гепатиту В, АДП (6 р.), АДП-м (14 років, 18 років, ревакцинація дорослих), КПК, та БЦЖ.

В цілому по області не досягнуто розрахункового контрольного показника (50%) охоплення профілактичними щепленнями по 17 позиціям. Виконано план (49,9%) по ревакцинації проти гемофільної інфекції в 18 місяців. Недовиконання плану профілактичних щеплень пов’язано з недостатнім забезпеченням вакцинами та перебуванням частини ІБП (АД, АДП-м, АДП, вакцини проти Гепатиту В) в карантині.

Учасники розширеного засідання колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації розглянули ще низку актуальних питань роботи лікувально-профілактичних закладів Чернігівщини.




Прес-служба управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів