Довести, що медики можуть не тільки лікувати, а і творчо працювати, прищеплюючи своїм пацієнтам почуття прекрасного та створюючи їм умови для самовираження – така мета 10 ювілейного конкурсу-виставки, що відбувся 22 серпня 2013 року у КЛПЗ «Обласна психоневрологічна лікарня».
Вже 10 років поспіль у переддень святкування Дня Незалежності України колектив лікарні відкриває виставку-конкурс плодів, квітів, поробок з дерева, паперу, тіста, інших матеріалів, які начебто зовсім не годяться для того, щоб з них можна було зробити справжні шедеври. Також на виставці представляють різноманітні народні страви та напої, виготовлені за давніми українськими рецептами – узвари із сушини, свіжих ягід, меду, а ще медовуху та запашний самогон. Втім, це не головне. Адже такими виставками медики руйнують міфи стосовно того, що для успішного лікування пацієнтам потрібні лише лікарські препарати. Ось що розповів заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Пулін: «Хворі долучаються до участі у цих виставках і для них це дуже необхідно, бо вони проявляють свою особистість, творчі здібності. Люди відчувають задоволення та визнання своє праці. А це дуже важливо у плані реабілітації пацієнтів – психічно хворих та тих, що мають неврологічні розлади. Територія обласної психоневрологічної лікарні наче створена для проведення таких виставок, колектив добре попрацював над тим, аби їхня територія виглядала належним чином».
«Ми – чи не єдиний медичний заклад Чернігівщини, який проводить виставки такого масштабу, – стверджує головний лікар Володимир Ященко. - У нас є бажання і перспективи робити це і надалі. Творчою реабілітацією хворих ми займаємося не лише раз на рік, а протягом всього року. Наприклад, ландшафтний дизайн не залежить від пори року. Наша конкурсна комісія чотири рази на рік підбиває підсумки того, як виглядає закріплена за відділеннями територія. Ми ні в чому не обмежуємо наших лікарів і пацієнтів та вітаємо їхнє бажання творчо розвиватися та розкривати свій потенціал».
На виставці було на що подивитися – персонажі українського фольклору, виготовлені із різноманітних матеріалів, елементи ландшафтного дизайну, вироби з глини, дерева, предмети домашнього вжитку, інтер’єри сільських хатинок, вишиті рушники та ікони. Ось, наприклад пацієнтці одного з відділень процес вишивання рушників та постільної білизни допомогли відчути радість життя. «Якщо щось робиш своїми руками, то це заспокоює. Це моя улюблена справа і за своє життя я зробила більше 300 виробів!».
Можна було побачити і доволі несподівану річ – картину, на якій зображено осіннє дерево. Причому його крона – це кілька сотень мідних монет радянського зразка, а ось стовбур зроблений із чогось, що нагадує бавовну. Про те, як виникла така оригінальна ідея, розповіла лікар-трудотерапевт Лілія Савицька: «Ми слідкуємо за інтернетом і там натрапили на вироби із грошей. Дуже багато роботи над цим деревом бо всі копійочки треба нетерти щоб блищали. Стовбур – це шпагат, яким обгортують різні речі. Він розкручується потихеньку, ми його потім моримо і викладаємо на папір».
Численних відвідувачів виставки, серед яких були і керівники обласних лікарняно-профілактичних закладів, а також представники медичної спільноти із Гомеля, зацікавили практично всі експозиції, які створені із великим душевним теплом та натхненням. Членам журі було доволі важко з’ясувати – хто кращий із кращих. Втім, конкурсна комісія все ж таки визначила переможців – у номінації «Краща територія» перше місце посів колектив відділення №19, друге – відділення №15, третє дісталося медикам та пацієнтам 5 відділення. У номінації «Краща виставкова експозиція» перемогло відділення №15, друге місце дісталося відділенню №19, а відділення №8 – посіло третє місце. Переможців виставки-конкурсу було нагороджено призами та цінними подарунками. До речі, від профспілкового комітету медичних працівників області лікарня отримала електронне обладнання для конференц-зали.
|