Півстоліття назад, у 1963 році був створений Чернігівський міський пологовий будинок. На сьогодні це провідний медичний заклад області, в якому протягом його історії з'явилося на світ понад 150 тисяч немовлят, проведено більше як 300 тисяч гінекологічних операцій.
27 серпня в обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. Т.Г.Шевченка з нагоди 50-річчя медичного закладу відбулися урочистості. Привітати колектив, ветеранів праці на свято завітали в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика, перший заступник голови обласної ради Іван Коробка, Чернігівський міський голова Олександр Соколов, народний депутат України Владислав Атрошенко, головні лікарі міських та обласних закладів охорони здоров’я.
У своєму вітальному слові Юрій Музика зазначив, що серед основних завдань, що ставить перед усіма гілками влади Президент України Віктор Янукович пріоритетність надана розвитку та реформуванню вітчизняної сфери охорони здоров’я. Нагальна потреба у реформуванні зумовлена високою чутливістю сучасного суспільства до становища у цій сфері, якісне поліпшення якого не лише безпосередньо впливатиме на поліпшення умов та якості життя широких верств населення, а й водночас сприятиме зменшенню витрат громадян на отримання неякісних послуг з охорони здоров’я.
На винятковій місії лікарів-акушерів наголосив головний лікар Чернігівського пологового будинку Василь Гусак. За його словами, сьогодні пологовий будинок став провідним закладом області з надання акушерсько-гінекологічної допомоги, який оснащений новітнім обладнанням та апаратурою, де впроваджені сучасні перинатальні технології, інноваційні методики лікування. Якщо ще років 10 тому маму й дитину відразу після народження розлучали, зараз маля перебувають у палаті разом з мамою, а не лише зустрічаються під час годування.
Жінки народжують в індивідуальних пологових залах, для знеболювання пологів широко застосовують ванни з теплою водою. Більшає кількість партнерських пологів, коли жінка народжує за піддтримкою родини. А відвідувати новонароджених можна навіть із перших хвилин їхньої появи.
Нещодавно лікарі пологового будинку почали використовувати ресурс консультацій онлайн завдяки подарунку американських благодійників — системі «Телемедицина». У складних випадках на допомогу чернігівським лікарям уже приходили їхні колеги з Києва та Москви, є домовленість і про онлайн зв’язок з однією з американських клінік.
«Велика заслуга у створенні належних умов для перебування жінок в закладі належать зусиллям голови обласної державної адміністрації Володимира Хоменка, Чернігівського міського голови Олександра Соколова, керівництву управління охорони здоров’я, які завжди знаходять можливість допомогти пологовому будинку, – зазначив Василій Гусак».
Також Василь Гусак повідомив: «Пологовий будинок являється кузнею лікарських кадрів. За час існування на його базі підготовлено майже 1,5 тисячі лікарів акушерів - гінекологів, 8 тисяч акушерок та медичних сестер, які надавали та надають невідкладну допомогу жінкам нашого Поліського краю».
Сьогодні в закладі самовіддано працюють знані фахівці акушерської справи, такі як: Катерина Савоста, Наталія Яценко, Володимир Шкурат, Алла Горбик, Олександр Гошко, Анатолій Скрипка, Олег Матвейко, Віра Целик, Галина Леник, Надія Корма, Ольга Стоцька, Олена Колос, Лариса Кондратенко та багато інших.
Прес-служба управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|