Меню
 
Головна arrow Новини
Задля збереження зору.

Понад 250 кращих спеціалістів офтальмологічної галузі країни взяли участь у дводенній Міжобласній науково-практичній конференції лікарів-офтальмологів, що відбулася у Чернігові 12-13 вересня 2013 року.

На Міжобласну науково-практичну конференцію лікарів-офтальмологів зібралися фахівці з Інституту очних хвороб і тканинної терапії імені В. П. Філатова (м. Одеса) – директор інституту, професор Наталія Пасечникова, Національного медичного університету імені О.О.Богомольця (м. Київ) – завідувач кафедри офтальмології Геннадій Жабоєдов, вчені та лікарі з Вінниці, Донецька, Харкова, Запоріжжя, Луганська, Львова, Полтави, Сум, Черкас. Конференція проходила за підтримки обласної державної адміністрації та обласної ради.

Тематика цього представницького заходу - сучасні тенденції у розвитку хвороб очей, організація офтальмологічної допомоги, найновіші методи діагностики та лікування онкологічних та запальних процесів органу зору, ураження ока при діабеті, вікових дегенераціях сітківки, ознайомлення із засадами хірургічного лікування заднього відділу ока, методами надання допомоги дітям із вадами зору.

За словами завідувачки відділення мікрохірургії ока КЛПЗ «Чернігівська обласна лікарня» Ірини Биховець, внесок конференції у розвиток офтальмологічної служби Чернігівщини важко переоцінити, адже чернігівські лікарі дізналися багато чого нового, що стане в нагоді під час лікування, зокрема, дитячих захворювань очей, надання кваліфікованої невідкладної допомоги при травмах органів зору, а також познайомилися із можливостями сучасного діагностичного обладнання. «А ще, - наголошує Ірина Биховець – ми закріпили дружні зв’язки з провідними клініками України для того, щоб наші пацієнти змогли там отримувати необхідну кваліфіковану діагностичну, лікувальну та консультативну допомогу. Сподіваємося, що у нас з’явиться і новітнє обладнання, яке не поступатиметься зразковим європейським стандартам».

Протягом конференції лікарі заслухали низку доповідей , подивилися відеофільми щодо здійснення сучасних операцій на органах зору, обмінялися власними думками та обговорили шляхи покращення спеціалізованої медичної допомоги.

« Ми обговорили багато нагальних проблем, що хвилюють не тільки вітчизняних лікарів, а і офтальмологів всього світу, – зауважила директор Інституту очних хвороб і тканинної терапії імені В. П. Філатова Наталія Пасечникова . - Це дитячі хвороби, онкопатологія, яка, на жаль, зараз збільшується, особливо ретинобластома – хвороба, що дуже важко лікується і все частіше вражає молодь та дітей. Тому ми продемонстрували колегам новітні технології позбавлення цієї хвороби, що застосовуються у нашому інституті. Вже маємо схвальні відгуки вчених з Європи, США, Росії, а тепер і України. На цій конференції ми дійшли важливого висновку – очна патологія молодіє не тільки тому, що наше населення байдуже ставиться до власного здоров’я, а і тому, що стала удосконалюватися діагностика таких хвороб вже у ранньому віці. А взагалі у нас у державі зберігається доволі високий рівень якісної спеціалізованої медичної допомоги, в тому числі і в міських та районних лікарнях та дільничних поліклініках. Що ж стосується Чернігівщини – я встигла побачити хороших спеціалістів, сучасну апаратуру і головне – бажання ваших лікарів вчитися і знайомитися із новинками в офтальмології».






Прес-служба управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів