Меню
 
Головна arrow Новини
10 вересня 2013 року відбулося розширене засідання робочої групи.

10 вересня 2013 року під головуванням керівника міжсекторальної робочої групи при обласній раді з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу Товчиги Н.В. та за участю Ланько А.В.– лікаря-епідеміолога сектору охорони здоров'я Державної пенітенціарної служби України в Чернігівський області, Чалої Т.І. – директора обласного центру практичної психології та соціальної роботи управління освіти та науки облдержадміністрації, Кот А.А. – начальника обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Мойсеєнко А.В. – голови правління ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом», Султанової С.О. – голови правління Чернігівської обласної організації ресоціалізації хімічно залежних «Ведіс» відбулося розширене засідання робочої групи. На засідання були запрошені: Пічахчі Д.А. – ВБО «Точка опори», Снегірьова І.В. – заступник директора Департаменту соціального захисту населення, Буренок Ю.О.– начальник управління Державної міграційної служби, Кірієнко В.В. – начальник СЕС СМЗ УМВС.

Учасники засідання розглянули питання:

1.Про хід підготовки до засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу у вересні 2013 року.

2. Про проект Загальнодержавної цільової програми протидії ВІЛ –інфекції /СНІДу на 2014 -2018 роки.

3.Про меморандум щодо покращення взаємодії управлінь, служб та неурядових громадських організацій області по роботі з соціальними групами підвищеного ризику захворювання на туберкульоз.

4.Аналіз епідситуації з ВІЛ. Робота з групами ризику.

Відкриваючи засідання, Товчига Н.В. проаналізувала епідситуацію з ВІЛ/СНІДу в області та відмітила, що спостерігається позитивна тенденція до зниження захворювання на ВІЛ-інфекцію у віковій групі 15 - 25 років (10%), що може свідчити про ознаки стабілізації епідемічної ситуації з ВІЛ-інфекції у цій віковій групі через зміну поведінки молоді на менш ризиковану. Знижуються темпи приросту захворюваності населення на ВІЛ-інфекцію та рівень передачі ВІЛ від матері до дитини.

Особлива увага була направлена на обговорення проекту Загальнодержавної цільової програми протидії ВІЛ-інфекції /СНІДу на 2014-2018 роки, метою якої є зниження рівня захворюваності і смертності від ВІЛ/СНІДу шляхом забезпечення державою сталості системи надання якісних і доступних послуг з профілактики та діагностики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду і підтримки людей, які живуть з ВІЛ, у контексті реформи системи охорони здоров’я та соціальної сфери. Учасниками засідання проект програми в цілому схвалений, обговорені напрямки до підготовки регіональної програми.

По завершенню засідання Товчига Н.В. наголосила на необхідності якнайширшого залучення до роботи громадських організацій, активістів та засобів масової інформації. «Смертельно небезпечні епідемії можна подолати лише спільними зусиллями» - підсумувала вона.

За результатами засідання підготовлено відповідне протокольне рішення.






Прес-служба управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів